Profesyonel fön makineleri özel olarak tasarlanmış güçlü saç kurutma makineleridir. Profesyonel saç kurutma makinesi de denebilen bu ürünlerin amacı saçı kurutmaktan öte yüksek ısılı hava üfleyerek saçın şekillendirilmesini sağlamaktır. Bu ürünler genelde kuaförlerin kullandığı fön makineleridir ama son yıllar da bakımlı olmak isteyenler de profesyonel fön makinesi kullanmak istemektedirler.

En iyi Profesyonel Fön Makinesi hangisidir?

Profesyonel fön makinesi markaları genelde ithal ürünlerden oluşmaktadır. Son yıllarda Türkiye’de imal edilen Turbobella gibi bir kaç güçlü fön makinesini saymazsak genelde bu ürünlerin tümü ithal markalardır. Maalesef son yıllarda dövizin önlenemeyen yükselişi ile ithal ürünler oldukça pahalı bir fiyat marjına çıkmıştır. Ancak Turbobella gibi yerli malı markalar hem ithal ürünlerin üzerinde güçlü performans sağlamaktadır hem de ithal ürünlere karşı ciddi bir fiyat avantajına sahiptir.

profesyonel fön makinesi fiyatları

Profesyonel Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel fön makinesi fiyatları normal saç kurutma makinelerine oranla biraz daha yüksektir. Türkiye’de üretilen profesyonel fön makinelerinin fiyatları 250 liradan başlamaktadır. İthal ürünlerin fiyatları ise 500 lira üzerinde yer almaktadır. Piyasada profesyonel olduğunu iddia eden 100 liralık makineler de mevcuttur. Bu makineler genelde profesyonel fön makinesi şeklinde reklamı yapılan saç kurutma makineleridir. Profesyonel fön makineleri kuaför toptancılarında bulunur. Profesyonel olduğu iddiası ile satılan ürünlerin çoğu Türk malıymış gibi satılan Çin malı ürünler ya da Türkiye’de üretilen amatör saç kurutma makineleridir.

Profesyonel Fön Makinesi Markaları

Profesyonel saç kurutma makinesi markalarının büyük çoğunluğu Avrupa’dan ithaldir. Özellikle İtalya’dan ithal edilen bu ürünlerin içinde Ceriotti, Parlux gibi markalar öne çıkmaktadır. Yerli marklardan da özellikle 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000 modeli tüm ithal makinelerden daha yüksek performansı neredeyse yarı fiyatına sunmaktadır. Kuaförler genelde kalfalık dönemlerinden alışık oldukları makineleri kullanmak istedikleri için hala ithal makinelere yüksek bedeller ödeyebilmektedirler. Ancak fön makinesi markalarını karşılaştırırken asıl dikkat edilmesi gereken fiyat-performans dengesine göre seçim yapmaktır.

fön makinesi markaları

Profesyonel Fön Makinesi Tavsiye

Profesyonel fön makinesi tavsiyesi arayanlar kuaförlerine veya kuaför toptancılarına bu sorularını yöneltirler. İnternet üzerinde çok fazla marka ve seçenek bulunuyor. Ve bir çok marka amatör saç kurutucuları profesyonel saç kurutma makinesi gibi satmaya uğraşıyor. Bu da uzmanlardan alınan profesyonel fön makinesi tavsiyelerini daha değerli hale getiriyor. Profesyonel fön makinesi almak isteyenler için rehberlik edecek markalar aşağıda sıralandı. Listeden ithal makineler ağırlıkta olsa da ithal ürünlerde parça ve tamir sıkıntıları yaşanabilmektedir.

  1. TURBOBELLA ion9000 2700 Watt (279TL)
    Turbobella ion9000 hem listedeki en güçlü fön makinesi, hem de fiyat olarak rakiplerinin hemen hemen yarı fiyatına satılarak büyük avantaj sağlıyor. 2700 watt gücündeki makine ion teknolojisine de sahip. Türkiye’de üretildiği için parça ve tamir sıkıntısı olmayan cihaz 2 sene Sanayi ve Ticaret Bakanlığı onaylı garanti ile geliyor.
  2. PARLUX Alyon 2250 Watt (1149TL)
    Parlux Alyon İtalya’dan ithal son teknolojiye sahip bir fön makinesidir. 2250 watt gücündeki parlux alyon gelişmiş motor teknolojisi ile çalışır. Ergonomik bir tasarıma sahip olan parlux alyon yumuşak dokunuşlu düğmelere sahiptir.
  3. CERIOTTI DJ4200 2200 Watt (590TL)
    Ceriotti 4200 de ion teknolojisi kullanan ve 2200 watt gücündeki kaliteli bir fön makinesidir. İtalya’nın en eski ve önde gelen fön makalarından biridir. Türkiye’deki eski fön markalarından biri olduğu için hala pek çok eski kuaför ustası bu markayı tercih etmektedir.

Profesyonel Fön Makinesi Yorumları

Bu gönderi altında profesyonel fön makinesi yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Deneyip memnun kaldığınız profesyonel fön makinelerini yorumlarınızda belirterek tavsiye edebilir yorumlarınız ile diğer ziyaretçilere rehber olabilirsiniz. Profesyonel saç kurutma makinesi yorumlarınızı aşağıdaki yorum alanına ekleyebilirsiniz.