Türkiye’nin modern sembollerinden birisi olan Ajda Pekkan, 50 yılı aşkın süredir sanat camiasında yer alıyor. Müzik tarzı, vokali ve imajı ile birlikte Türk halkının gönlünde taht kuran Ajda Pekkan hayatı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bu yazımızda Ajda Pekkan kimdir? Sorusu bağlamında bütün detayları ele alacağız.

Ajda Pekkan Hayatı

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde dünyaya gelen Ajda Pekkan, 1960’lı yılların başlarında Los Çatikos grubunun bir üyesi olarak bir gece kulübünde şarkılar söylemeye başladı. 1963 yılında Ses Dergisi’nin sine artisti adındaki yarışmasına katıldı ve bu yarışmadan sonra oyuncu olarak da tanındı. Birkaç yıl sonra ise sanatçı kimliği yerine oyuncu kimliği ile birlikte Yeşilçam Sineması’na giriş yaptı. Birçok filmde rol alan ve rol aldığı tüm filmlerde dikkat çekmeyi başaran Ajda Pekkan, yaklaşık 50 filmde oynadıktan sonra tam anlamı ile şarkıcılığa başlamıştır.

Ajda Pekkan’ın sanatı ilk yıllarda tamamen ithal besteler üzerine oldu. Bu besteleri tekrardan tasarlayan Pekkan, bu ithal bestelerle büyük başarıla imza etti. Şarkıcının şöhreti tam anlamı ile 1970’lerde duyuldu. 1980’lerde ise Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye‘yi temsil etmek üzere yarışmaya katılması istendi ve isteksizce kabul etti.

Günümüzde de ilk günkü gibi görünen ve başarısını devam ettiren Ajda Pekkan çalışmalarına devam etmektedir.

Ajda Pekkan Best Of Hazırlığında!

Aykut Gürel’in yaptığı açıklamaya göre Ajda Pekkan Best Of için hazırlıklar yapılıyor. Ramazan ayında POPSAV Online Müzik Festivali yapılıyordu. Bu festivale de birçok ünlü isim katıldı. Bu festivalde de Ajda Pekkan’ı bekliyoruz.

Asıl sürpriz şarkılar ile olacak; Gürel’in yaptığı açıklamalara göre 2000’lerde yapılan şarkılar tekrardan farklı bir formda ele alınarak albüm hazırlanacak. Şu anlık 7, 8 şarkı bitmiş durumda. Çalışmalar devam ediyor. Ajda Pekkan Hakkında Daha sonra bu sayfa güncellenecektir..