Instagram story özelliği gelmesi ile birlikte Instagram story indirme işlemi de merak konusu olmuş durumda. Bu nedenden dolayı da bu yazımızda sosyal medya uzmanımız tarafından Andorid Instagram hikaye indirme rehberleri hazırlanmıştır. Bu rehberler; Android üzerinden hazırlanmıştır. Bu nedenden dolayı da aradığınız her şeyi bulabileceksiniz.

Dünya üzerinde en fazla tercih edilen sosyal medya platformlarından birisi de Instagram olarak biliniyor. Instagram’a story ekleme özelliğinin gelmesi ile birlikte kullanıcı kitlesinde de bir artış görüldü. Fakat, şöyle bir problem var; atılan storyler ne yazıkki indirilmiyor. Bu yazımızda Instagram story indirme konusunda ihtiyacınız olan her şey açıkladık. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Instagram Telefondan Story İndirme

İos ve Android işletim sistemleri üzerinden instagram’a erişim sağlanabiliyor. Bu nedenle de Instagram’da story indirme işlemi için bu iki işletim sisteminde farklı olarak işlemler yapılıyor. Bu başlık altında her iki işletim sistemindeki adımları paylaşacağız. İlk başlığımız Android hikaye indirme olacak.

Android Instagram Hikaye İndirme

  1. Android Instagram Hikaye İndirme Rehberi
  2. Story Saver ismindeki mobil uygulamayı telefona indirin.
  3. İndirdikten sonra uygulamayı açın ve hesap bilgilerinizi de kullanarak uygulamaya giriş yapın.
  4. Uygulamaya erişim sağladığınızda ise takip ettiğiniz kişilerin hikayelerini göreceksiniz.
  5. Takip etmediğiniz ve Instagram story indirme işlemi yapmak istediğiniz farklı birisi varsa isim aramasından bulabilirsiniz.
  6. İndireceğiniz story seçin
  7. ‘’save’’ seçeneğine tıklayın
  8. Story inecektir. İnen story ise ‘’Story Saver’’ klasöründe olacaktır.

Android hikaye indirme işlemi bu adımlar kadar basit. Aynı zamanda SS alarak da Instagram’dan story kaydedebilirsiniz. Fakat, şunu da belirtelim; bu storyleri bir yerde paylaşmak suçtur. Kişisel yaşama yapılan bir saygısızlık olarak kabul edilip gerekli işlemler uygulanabilir.