Rehber yedekleme ile birlikte herhangi bir durumda telefon rehberinizde bulunan numaraların bir yedeğini alıp rahatlıkla muhafaza edebileceksiniz. Bu yazıda hem Android hem de iPhone rehber yedekleme konularından bahsedeceğiz.

Herhangi olağanüstü bir durum karşısında telefonda olan her şey silinebilir veya telefonunuzun büyük zarar görmesi sonucunda hiçbir veriye ulaşamayabilirsiniz. Tabi, burada bir sürü kaybınız vardır ancak en önemli olan telefon rehberidir. Bu bağlamda da bu yayınımızda telefon rehberi yedekleme konusunda sizlere bilgilendirmelerde bulunacağız. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

İCloud ile Rehber Yedekleme

Rehber yedekleme için bu işlemi iPhone cihazı olanlar yapabilir. İlk olarak ‘’Ayarlar’’ uygulamasına giriş yapın daha sonra ‘’iCloud’’ seçeneğine girin.

Oturum açma işlemini tamamlamadıysanız Apple ID’niz ile  giriş yapın. Eğer, yoksa bir hesap açın.

Giriş yaptıktan sonra birleştir seçeneğine gelin ve  birleştirin. Eğer, daha önceden yedekleme yaptıysanız tekrar birleştire tıklayarak güncelleme yapabilirsiniz.

iCloud İle Rehberi Geri Yükleme

Ani rehber kayıplarında rehberinizi geri almak için bu adımı takip etmelisiniz. İlk olarak ‘’Ayarlar’’ kısmından iCloud’a girin. Kişiler seçeneğine giriş yapın ve indirin. Eğer, soru gelirse birleştir seçeneğine tıklayın. Rehberiniz geri yüklenecektir. Rehber geri yükleme işte bu kadar basit.

Android Rehber Yedekleme İşlemi

Android rehber yedekleme için birçok yol var. İlk olarak Google hesabı ile yedeklemeyi aktaracağız. İlk olarak bir Google hesabını açın ve daha sonra kişiler uygulamasına girin. Daha sonra ise ‘’…’’ seçeneğine tıklayın. Tabi, bunun yerine ‘’daha fazla’’ da yazabilir. Daha sonra bir hesap seçin ve bu hesaba otomatik olarak rehberi yedekleyin. Android rehberi geri yükleme için ise tekrardan aynı hesaba girip, yedek yaptığınız yerden indirebilirsiniz.