Tulum elbiseler rahatlık, şıklık arayanların tercihidir. Desenli veya düz fark etmez hepsi ayrı bir güzellik taşır. Bazıları omuzdan bağlamalı veya omuzları açıktır.

Pek çok modelde tulum elbise bulmak mümkündür. Yazın sıcağında en çok satılan model ön dekolteli tulum elbiselerdir. Tulum kıyafetler bebeklikten başlayarak kullanılan ve her daim güncelliğini koruyan kıyafetlerdir. Bir bebek doğduğunda en pratik giyim bebek tulum değil midir? Büyüdükçe tulum modeli kıyafetler yaşa ve cinsiyete bağlı olarak değişmektedir. 

Günümüzde abiye tarzında, spor tarzında ve gündelik kıyafet olarak rahatlık ve şıklığı bir arada bulunduran tulum elbiseler genç bayanların vazgeçemedikleri kıyafetler arasında yerini almıştır. Yaz ve kış kıyafetleri olarak kullanım alanları olsa da en çok yazın ince viskon, dökümlü kumaşlardan yapılmış olanları, tulum elbiselerinin ne kadar rahat ve kullanışlı olduğunu ispatlar niteliktedir.

Ön dekolteli tulum elbiseler tek bir parçadan oluştuğu için herhangi bir kombine ihtiyaç duyulmaz. Çok şık topuklu bir ayakkabı ve aksesuarla bir gece kıyafeti olarak kullanılabilirken, düz bir babet tarzı ayakkabı ile de günlük kıyafet olarak da kullanılabilmektedir. Zayıf ve uzun boylu genç bir bayanda tulum elbiseler rahatlığın yanı sıra çok şık ve bir o kadar da dikkat çekicidir.

Uzun boylu tulum elbiselerin yanı sıra boy olarak kısa olan, tatil yerlerinde sıklıkla tercih edilen kot bir kumaştan yapılmış tulum kıyafetlerin altına parmak arası bir terlik ile kombine edilmiş giyim tarzını seçen bir çok genç bulunmaktadır.                

Her daim rahatlık ve şıklığına önem veren genç bayanların kıyafetleri arasında bulunan ön dekolteli tulum elbise şıklığınıza şıklık kattığı gibi pratik olması başka bir kombine ihtiyaç duyulmaması en önemli unsurudur. Her daim rahatlık, şıklık ve çekicilik dekolteli bir tulum kıyafetle mümkündür.