Gömlek hem etek ile hem de pantolon ile yakışan bir üst kıyafetidir. Her mevsim kullanabileceğimiz bu kıyafetin ince, kısa kollu- kolsuz tipleri yazın sıcaklarına karşı oldukça tercih edilen bir tarzdır.

Yazın her şeye olduğu gibi giyim- kuşamımıza da bir renk gelir. Bu sebepten yazlık bayan gömlek modelleri çoğunlukla yazın coşkusunu yansıtacak çeşitli renklerdedir. Açık renk giyinerek güneşi üzerimize daha da az çekmiş oluruz hem.

Bazı perakende zinciri mağazalar son zamanlarda renkli- kareli gömleğe yönelmiş ve bu kategoride yadsınamayacak kadar güzel modeller sunmaktadır. Birçok mağazada son yıllarda da sık sık karşılaştığımız uzun kolunu kıvırmamıza olanak sağlayan düzenekli gömlekler kullanış açısından gayet rahat bir tercih olacaktır. Kot tarzından vazgeçemeyenler için ise yazlık kot gömlek modellerinin de istediğiniz tonlarını mağazalarda bulabilirsiniz. Çiçekli ve puantiye detaylı gömlekler tarzınızı daha iyi yansıtacağı kanısındayım. Dantelli şifon gömlek modelleri ise size ister günlük hayatınızda ister özel bir günde giyebileceğiniz tarzda bir seçim sunuyor.

Gömleklerinizin altına bir öneride bulunmama izin verirseniz; kolsuz gömlekleri kaprilerle kombinlerseniz daha şık bir görünüm kazanabilirsiniz. Atına giyeceğiniz bir babet veya sandalet tarzı ayakkabılar şıklığınızı tamamlayacak bir seçim olacaktır.

Size ufak bir tüyo; gömlek seçimizi çizgiliden yana kullanıyorsanız şunu bilmelisiniz ki dikey çizgiler sizi olduğunuzdan daha zayıf ve uzun gösterirken; yatay çizgiler sizi farklı görünmenize neden olabilecektir.

İş hayatınıza da uyum sağlayacak yazlık gömlekler genellikle pamuklu kumaştan üretilirler. Satın alacağınız gömleğin kumaş içeriğine bakmakta fayda var. Zira ucuz diye aldığınız bir gömlek sizi hüsrana uğratabilir.

Yaz günlerine yaklaştığımız şu günlerde mağazalar ve internet alışverişi yapmaya olanak sağlayan siteler yaz sezonu için yeni gömlek modelleri çıkarmaya başlamakta. Bedeninize, zevkinize uygun bir gömlek seçmek için alışverişe başlayın derim ben, kolay gelsin.