Bir E-Ticaret İşletmesi Kurmak İçin 10 Noktalı Kontrol Listeniz

206 milyondan fazla alışveriş yapan kişinin bu yıl çevrimiçi para harcadığı tahmin edildiğinden, bir e-Ticaret işine başlamak için daha iyi bir zaman olamaz. Bir e-Ticaret işletmesi kurmayı ve çevrimiçi ürün satmayı düşünüyorsanız, doğru şekilde yapmak için bu kontrol listesini kullanın.

eticaret
1. İşletme Adınızla Başlayın

Yapılacak ilk şey (elbette ne satmak istediğinize karar verdikten sonra), başka kimsenin kullanmadığı muhteşem, unutulmaz bir işletme adı seçmektir. Zaten kullanılmadığından emin olmak için bir kurumsal ad araması yapabilirsiniz. Adı seçtikten sonra kaydedin. (Bir LLC veya şirket oluşturursanız, bu, evraklarınızı dosyaladığınız durumda otomatik olarak gerçekleşir.)

2. Alan Adınızı ve Web Sitenizi Koruyun
web

İdeal olarak, işletme adınızı alan adınız olarak alırsınız, ancak kullanılamıyorsa, söylemesi ve hecelenmesi kolay ve işletmenizle ilgili bir URL seçin. Dolayısıyla işletmeniz Karen’ın Craft Creations ise ve KarensCraftCreations.com kullanılamıyorsa CraftsbyKaren.com gibi bir şey deneyin. E-Ticaret sitenizin tasarımı, sahip olduğunuz en büyük işletme gideri olabilir. Ancak bunun sadece görsel olarak çekici değil, aynı zamanda işlevsel olmasını sağlamak istiyorsunuz. Başlangıç ​​için Shopify gibi hazır e-ticaret çözümleri var, ancak ihtiyaçlarınız temelden daha fazlaysa daha özel bir şey gerekebilir.

3. En İyi İş Yapısını Seçin ve İşletmenizi Kaydedin
eticaretwep
eticaretwep

İş yapınız söz konusu olduğunda birkaç seçeneğiniz vardır:

  • Tek mal sahibi     
  • Ortaklık (bir iş ortağınız varsa)     
  • LLC     
  • Şirket

Bir şirket veya LLC gibi bir işletme yapısı seçmezseniz, otomatik olarak IRS tarafından tek sahip olarak değerlendirilirsiniz. Ancak, tek mal sahibi olarak faaliyet gösteren kişisel varlıklarınız risk altındadır. Şirketinize dava açılmışsa, işyerinin borçlarını karşılayacak yeterli gücü yoksa mahkeme kişisel varlıklarınızı ele geçirebilir. Hem şirket hem de LLC sizi ve varlıklarınızı işletmeden ayırır ve diğer vergi avantajlarını sağlar.

You can register on your own by filling out the appropriate business structure paperwork from the IRS yourself, or you can hire a business filing company to do it for you. A lawyer is another option, but that’s often overkill for the average small business owner’s needs.

4. İşveren Kimlik Numaranızı Alın

Bir işletme bankası hesabı açmak ve iş vergilerinizi önümüzdeki Nisan ayında dosyalamak için bir İşveren Kimlik Numarasına (EIN) ihtiyacınız olacak. EIN’niz biraz işletmenizin sosyal güvenlik numarasına benziyor: İşletmenizi tanımlayan ve önemli evrakları dosyalamanıza yardımcı olan benzersiz bir numara. Çalışanlarınız olsun ya da olmasın, her işletmenin bir tanesine ihtiyacı vardır.

5. İşletme Lisansları ve İzinleri İçin Başvurun

Bir e-Ticaret işletmesinin işletilmesi, sizi belirli işletme lisanslarına ve izinlerine ihtiyaç duymaz. İhtiyacınız olan satış vergisi lisanslarını veya ev işletme lisanslarını görmek için şehir, ilçe ve eyaletinize danışın ve çalışmaya başlamadan önce bunların onaylanmasını sağlayın.

6. Doğru Satıcıları Bulun

Çevrimiçi ürün satan çok sayıda rekabetiniz olacaktır, bu nedenle sattığınız ürünler veya ürünlerinizi oluşturmak için kullandığınız malzemeler için en iyi kaliteyi ve en iyi fiyatları bulmak sizin yararınıza olacaktır. Uzun vadeli iş yapmak istediğiniz bir satıcı bulana kadar alışveriş yapın.

7. Pazarlamaya Erken Başlayın

Hazır olmasanız bile, şimdi 1. gününüzden başlamamak için blogunuz için sosyal medya profillerini ayarlamak ve içerik yazmak iyi bir fikirdir. “İle ilgilenen kişilerin, LaunchRock gibi bir araç kullanarak güncelleme almak için kaydolabilecekleri sayfa.

8. Doğru Yazılımla Daha Üretken Olun

Teknoloji işinizi daha kolay hale getirebilir, bu nedenle e-Ticaret işinize başlamadan önce, başlattıktan sonra yaptığınız şeyle bütünleştirebileceğiniz müşteri ilişkileri yönetimi, muhasebe, proje yönetimi ve e-posta pazarlama yazılımı ile oynayın.

9. Envanterinizi Stoklayın

İster bir yerde ürünlerle dolu bir deponuz olsun, isterse envanteriniz garajınızda yaşıyor olsun, lansman için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun. Ne kadar ihtiyacınız olacağını bilmemek zor olabilir, ancak genel olarak, yeterli olmayandan daha fazla envantere sahip olmak daha iyidir. Gelecekteki siparişlerinizde akıllı olabilmeniz için satışlarınızın nasıl arttığına dikkat edin.

10. İşletmenizin Uyumlu Olduğundan Emin Olun

E-Ticaret işinizi başlattığınızda, işler ışık hızında ilerleyecektir. Bir LLC eklediyseniz veya açtıysanız yıllık raporunuzu veya ticari izinler için bu yıllık ücretleri göz ardı etmeyin. Gerekirse, bu süreleri takviminize koyun, böylece onların üstünde kalın.

Bu öğelerin 10’unu listenizden kontrol edebilir misiniz? Harika! Lansman zamanı. Tüm hazırlıkları önceden yaptıktan sonra, e-Ticaret işiniz fırlayacak.