Tarih boyunca insanlar, geleneksel para ile ticaretini sürdürdü. Ancak, zaman geçtikçe alışkanlıklar da değişmeye başladı. Geleneksel paralar, hayatımızın her alanın da var fakat göremediğimiz bir para birimi daha var; kripto paralar. Dünya üzerinde kripto para borsaları ve birçok kripto para birimi var. Bunlardan birisi de yerli kripto para borsası Bitexen. Bu yazımızda Bitexen nedir? Bitexen Borsası nedir? Sorularını tüm ayrıntıları ile işleyeceğiz.

Yerli Kripto Para Bitexen

Yerli bir yatırım olması ile birlikte Türkiye’de destek gören ve medya kanalları aracılığı ile sıkça kendini gösteren Bitexen, Türkler tarafından sıkça tercih edilen bir borsa haline geldi. Mobil ve web arayüzlerinin basit bir şekilde tasarlanması ve alt yapısının güven vermesi de bunda etkili oldu.

Bitexen kayıt işlemi için sizden çeşitli bilgiler talep etmektedir. Borsada işlem yapabilmek adına;

  • TC Kimlik Fotoğrafı
  • İkametgah Belgesi ( e-Devlet üzerinden )
  • E-posta
  • Telefon Numarası

Gibi bilgiler sizlerden talep edilmektedir. Sizler, bu bilgileri eksiksiz bir şekilde girdiğiniz de ise bir onay süreci başlar. Bu onay süreci içerisinde ortama 3 – 4 gün bekleme süreniz olur. Daha sonra ise hesabınız onaylanır. Hesap onaylandıktan sonra da hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitexen Güvenilir mi?

Bitexen’in yeni çıkması ve çok tercih edilmesi kullanıcıların kafasında çeşitli sorulara sebep oldu. Acaba, Bitexen güvenilir mi? Tabi, bu soruya kesin olarak bir cevap vermemiz mümkün değil. Ancak, borsanın kurulumunda İTU’nun da parmağı olması biraz güven veriyor.

Bitexen yorumları göz önüne alındığında ise son zamanlarda büyük bir memnuniyetsizlik görüyoruz. Çünkü, borsanın yeni olması ile birlikte kullanıcı karşılama kapasitesi biraz düşük kaldı. Sistemde gecikmeler yaşanabiliyor. Bu durum da kullanıcılar tarafından sıkça belirtiliyor.