Blogger öncelikle bir blog sistemi olup tamamen ücretsizdir.Blogger, bir Google hizmetidir. Alan adı ve hosting blogger tarafından size sağlanıyor olup çok kolay bir düzenleme paneline sahiptir. Sıfır kod bilgisiyle hem temalarınızı, hem içeriklerinizi düzenleyip kolayca para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Gelgelelim Blogger Nasıl Kurulur?

1)Öncelikle Arama Motoruna ‘’Blogger’’ yazarak arayalım.

2)Önümüze çıkan ilk siteye girelim yani ‘’www.blogger.com’’ adresine.Ardından bizi Blogger arayüzü karşılayacak.

3)Blogunuzu oluşturun butonu turuncu şekilde karşınızda basıp oluşturma ekranına geçebilirsiniz.

4)Bu giriş ekranı sizden gmailinizi isteyecektir bir google hizmeti olduğu için. Lütfen gmail adresinizle giriniz.

5)Ardından sitenizin en üstte yani logo yerine geçecek ismini belirlemek için bir başlık giriniz.

6)Yeni bir blog oluşturun kısmı sizden alanadınızdeneme.blogspot.com gibi bir alan adı oluşturmak için alan adı ismi istemekte alan adınızı belirleyip kaydet butonuna tıklayınız.

7)Artık blogunuz belirlediğiniz domain ile kullanıma hazır hale şekilde sizi kolay ve bir o kadar düzenli kontrol paneliyle karşılıyor.

Blogger Niçin Kullanmalıyım?

Blogger başlangıç seviyesinde olan yazarlar,bloggerlar için çok güzel bir sistem olarak yerini koruyor. Hem ücretsiz hosting hemde ücretsiz alan adı sunması masrafsız yazılarınızı paylaşıp ardından adsense başvurusu yaparak para kazanmanızı sağlayacak bir sistem ortaya koyuyor.Ayrıca piyasada bu işlerden para kazanan bir çok kişinin kod bilgisi bulunmadığı için bu sistem size kod bilgisiz güzel bir blog deneyimi sunuyor.

Alan Adım Çok Amatör Gözükecek Ne Yapmalıyım?

Alan adınızın .blogspot.com uzantısı taşıması bir çok bloggeri rahatsız edebiliyor, ilerleyemeyeceklerini düşündürebiliyor ancak bu uzantıyı istediğiniz uzantıda bir özel alan adına taşıma imkanız var. Evet yanlış duymadınız hem hostingi hem altyapıyı hemde kurulu bir siteyi özel bir alan adına taşıyıp gayet profesyonel işler yapabilirsiniz. Bunun için .com,.net,.org vs. gibi özel bir alan adınızın olması gerekiyor. Ardından ayarlar sekmesinden ve alan adı yönetim panelinizden taşıma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz ve bu sayede gayet profesyonel bir yola çıkmış olursunuz hemde hiçbir kod,site bilgisi olmadan. Ayrıca blogger sistemi google’ın kendi sistemi olduğu için google bu sistemi çok sevecek ve ilerlemeniz,reklam almanız basitleşecektir diye düşünüyorum.