Dark Reader eklentisi; Firefox, Safari ve Chrome tarayıcılarından indirilebilen web sitelerini karanlık moda çevirebilen bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde geceleri de rahatça web gezintisi yapabileceksiniz. Üstelik, bu eklenti her web sitesinde etkin.

Gece modu ile birlikte gözlerin daha az yorulduğu bilinen bir gerçek haline geldi. Yapılan bilimsel araştırmalardan ziyade tecrübe ile bunu anladık. Ancak, web ortamında bütün siteler veya uygulamaları karanlık modda kullanmak neredeyse imkansız. Ancak, karanlık mod eklentisi olan Dark Reader ile birlikte bu durum artık mümkün hale gelecek. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Dark Reader Eklentisi Nasıl Kurulur?

Dark Reader Chrome, Safari ve Firefox’da kullanılabilen bir eklentiydi. Bu yüzden de her tarayıcıya uygun versiyonu bulunuyor. Aşağıdaki seçenekleri takip edin ve tarayıcınıza uygun olanı indirin. Şimdiden iyi gezinmeler.

  1. İlk olarak Dark Reader eklentisinin uygulamasına giriş yapın. Dark Reader internet sitesine şuradan ulaşabilirsiniz; https://darkreader.org/?utm_source=
  2. Giriş yaptıktan sonra karşınıza tarayıcı seçme ekranı gelecektir. Buradan kullandığınız tarayıcıyı seçin.
  3. Tarayıcıyı seçtikten sonra sizi, tarayıcınıza uygun indirme linkine yönlendirecektir.
  4. Örnek olarak Dark Reader Firefox’a giriş yaptınız. Uygulama alanında ‘’Eklentiyi’’ yükle seçeneği ile karşılacaksınız.
  5. Eklentiyi yükleyin ve artık onu kullanmaya başladın.

Dark Reader Ayarları Nasıl Yapılır?

Dark Reader ayarları için sağ üst köşeye gidin ve oradan Dark Reader eklentisi simgesi üzerine tıklayın. İkona geldikten sonra kontrast ve parlaklık ayarlarını yapabilirsiniz. Ayrıca, bu ekran üzerinden yazı tipini de değiştirebilirsiniz.

Gece Modunun Faydaları Nelerdir?

Gece modu ile birlikte bilgisayarınızın ekranı kararır ve gözünüz beyaz ışıktan etkilenmez. Buna paralel olarak da göz yorulması daha az gerçekleşir. Buna ek olarak mavi ışık filtresini de devreye sokarsanız, göz sağlığınızı korumuş olursunuz.