Dataların çoğaldığı bu dünyada WeTransfer nedir? Sorusu haliyle sıkça aranmaya başladı. Sebebi ise dosya transfer için yeterli programın bulunmaması olarak söylenebilir.

WeTransfer, ücretsiz dosya transfer programları arasında yer alıyor. Her geçen gün dünyaya yayılıyor. Çünkü, bu program ile G-Mail’den aktaramadığınız büyük çaptaki dosyaları rahatlıkla aktarabilirsiniz. Tabi WeTransfer sınırı problemini de unutmamak lazım. Bu programda bir sınır ve o sınırı geçemiyorsunuz.

WeTransfer Nasıl Kullanılıyor?

Dosya transfer programları arasında en çok bilinen program olan WeTransfer’in kullanımı gayet basit. Bu programı kullanmak için herhangi bir kayıt yapmanız gerekmiyor. WeTransfer kayıtsız kullanılabiliyor. WeTransfer.com adresine girin ve dilediğiniz dosyanızı aktarın.

Burada kritik bir konu var. Dosyayı yüklemeden önce sizlerden bir e-posta adresi istenir. Sizler, bu e-posta adresini doğru girmek zorundasınız. Çünkü, yüklediğiniz uygulama direkt olarak o e-posta adresine gidecektir. Bu yüzden doğru bir şekilde girin.

Ücretsiz sürüm içerisinde 2 GB gönderim hakkınız var. Fakat ücretli tarifeye geçtiğinizde 20 GB’lik bir gönderim hakkı da sizlere sunuluyor. İhtiyaç doğrultusunda her iki tarifeden de faydalanılabilir. Gördüğünüz üzere WeTransfer kullanımı sanıldığı kadar da zor değil.

WeTransfer Plus Nedir?

100 GB’LIK kocaman depolama alanı ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkan WeTransfer Plus, ücretli dosya transfer programı olarak biliniyor. Bu programda sadece dosya transferi yapmıyorsunuz. Aynı zamanda dosya depolama hizmeti de alabiliyorsunuz. Bu uygulama ile tek seferde tek dosya gönderme gibi bir zorunluluğunuz yok.

WeTransfer normalden farklı olarak bu uygulamada bir gönderime birçok dosya ekleyebiliyorsunuz. Üstelik, tam tamına 20 adet! Bu uygulama ile gönderilen dosyaların 1 hafta içerisinde indirilmesi gerekiyor. Eğer, dosya belirlenen süre içerisinde indirilmezse sistem tarafından otomatik siliniyor.