Video düzenleme nasıl yapılır? Sorusunun cevabı programlarda yatıyor. Özellikle de profesyonel bir şekilde video editleme işlemi yapmak istiyorsanız mutlaka sizlere vereceğimiz programlardan yararlanmalısınız. İşte, ücretsiz video düzenleme programları

Video içeriklerinin günümüz dijital çağında değer kazanması ile birlikte video çekimleri bir hayli arttı. Fakat, bu arada bir ihtiyaç ortaya çıktı. Peki, neydi bu ihtiyaç? Tabi ki, video düzenleme programları. Video editleme işinde yeni olan insanlar tarafından bilinmeyen programları sizler için derledik. Detaylar yazımızda.

Ücretsiz Video Düzenleme Programları

Video düzenleme programı ihtiyacı genel olarak ücretsiz boyuttadır. Çünkü, kullanıcılar çok detaya inmeden yüzeysel olarak video düzenleme yapmak istiyor ve buna bağlı olarak da herhangi bir ücret ödemek istemiyor. Bu bağlamda da sizler için ücretsiz video editleme programları derlemesi yaptık.

Movie Make 10 Programı

Sadece Windows işletim sistemi tarafından desteklenen bu program ücretsiz. Bu video düzenleme programı tamamen temel editleme üzerine kurulmuş. Bir video düzenlemesi için ihtiyacınız olan tüm basit araçlar burada var.

Openshot Programı

Linux, Mac ve Windows işletim sistemleri ile entegre bir şekilde çalışan ve ücretsiz olan bu programın kullanımı oldukça basit. Diğer programlara nazaran daha basit bir arayüze sahip olan bu programda temel işlemleri; kırpma, kesme, ses düzenleme vs. yapabilir bunları efektlendirip kaydedebilirsiniz.

Lightworks Programı

Mac, Linux ve Windows işletim sistemlerinde çalışan Lightworks programı ücretsiz bir program olarak karşımıza çıkıyor. Elbetteki bu programın ücretli versiyonu da var ancak biz, ücretsiz kısmı ile ilgileneceğiz. Anlaşılır bir bir arayüze sahip olan program en  iyi video düzenleme programı olarak sunulan programlardan birisi. Üstelik kullanımı, yukarıda belirtilen programlar kadar basit.