Bir zamanlar makyaj çantalarında bir göz kalemi, birruj, bir de allık olurdu. Her alanda gelişen teknolojinin kozmetik sektöründe de kendini göstermesiyle makyaj çantaları da bin bir çeşit ürünlerle dolmaya başladı.Concealerlar, kapatıcılar yüzlerce çeşit fırçalar.

En yeni makyajlar;  en profesyonel ürünlerle her kadını estetik merkezinden çıkmışçasına yeniden yaratıyor. Son zamanların en yeni makyajlarından olan kontur uygulaması da neredeyse bütün kadınların hayatına girmiş durum da.

Kontur uygulamasın da uzun bir burnu okka gibi, köşeli bir yüzü yuvarlak gösterebilir. Gözlerinizin küçüklüğünden şikâyetçiyseniz de bir fırça oyunuyla badem gibi gözlere sahip olabiliyorsunuz.Peki, yeni makyaj trendleri sadece sihirli fırça oyunları ile mi sınırlı? Elbette hayır. Kadınların daha bundan birkaç yıl önce korkarak kullandığı kırmızı rujlar neon renkler şimdiler de vazgeçemedikleri makyaj malzemeleri olarak aynalarının önünde boy gösteriyor. 

Cesurca sürülen kırmızı rujlar, birbirinden renkli eyeliner uygulamaları bir kadının neredeyse günlük makyajının bütününü oluşturuyor. Hatta önceden sadece siyah beyaz filmler de güzel güzel kadınların kirpiklerin de gördüğümüz takma kirpikler son zamanların en yeni makyajlarının birer parçası durumun da.Bir kozmetik mağazasına girdiğiniz de boy boy, çeşit çeşit takma kirpiklere rastlamanız kaçınılmaz.

En Yeni Makyajlar; arasında tırnak makyajı da kendi göstermekte. Tırnak makyajı diyorum, çünkü gerçekten de son zamanlarda tablo gibi resimlenmiş tırnaklara rastlamak mümkün. Her biri neredeyse bir ressamın elinden çıkmışçasına birer sanat eserini andırıyor. Sıradan sürülmüş pembeler, kırmızılar, beyazlar yerine; çini gibi işlenmiş maviler yâda denizde salınan bir kayık, dalın da meyvesi olan yeşil bir ağaç. Zor mu? Zor tabi ki bu uygulamaları yapmak.

Her kişinin harcı değildir tırnaklara muhteşem birer sanat eseri kondurmak. Fakat her gün yeniliklerine bir yenisini ekleyen kozmetik firmaları bunu da düşünmüş. Cıvıl cıvıl rengârenk takma tırnaklar, takma kirpikler gibi kozmetik stantların da alıcısını bekliyor.

Eskilerin dediği gibi çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır. Şimdi bu söz sanırım biraz daha değiştirerek, Çirkin kadın yoktur, yeni makyaj trendleriyle tanışmamış kadın vardır, yapabiliriz.