Kısa bir süre önce Vivo telefon markası, İQOO modeli ile beklenmeyen bir çıkış yakalamıştı. Vivo İQOO Modeli akıl almaz bir şekilde zirveye tırmanmıştı. Bunu beklemeyen Vivo yetkilileri ise beklenmedik bir karar alıp, İQOO’ı alt markaları yapmıştı. O günden itibaren İQOO bir alt marka olarak satılıyordu.

Fiyatının uygunluğu ve performansının yükseliği ile gündeme gelen amiral katili İQOO Z1 telefonu, bugün tanıtıldı. Dilerseniz, İQOO Z1 özellikleri konusuna biraz daha ayrıntılı bakalım;

İQOO Z1 Telefonu Özellikleri

İQOO Z1 telefonu yapılan etkinlikle resmen duyurulmuştu. Bu telefonun 6.57 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlük veren bir ekranı var. Ayrıca, bu ekran 144 HZ tazeleme oranında. Telefonun gövde oranı ise 90,4 gibi makul bir seviyede. Telefonun ön kamerası 16 MP iken arka kamerası 48 MP özelliğinde. Bu da gayet güzel bir oran.

Dimensity 1000 Plus işlemcisinden güç alan İQOO Z1 telefonu, 8 çekirdekli işlemciye sahip. Ayrıca, telefonda çift mod 5 G desteğide var. Son olarak ise şirket, telefonu 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile piyasaya sürdü.

İQOO Z1 Telefonu Fiyatları

  • 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı olan telefon yaklaşık; 2.130 TL + devlet vergileri
  • 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı olan telefon yaklaşık; 2.400 TL + devlet vergileri
  • 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı olan telefon yaklaşık;  2.700 TL + devlet vergileri