Birçok işletmenin problemi olan Google Haritalara konum ekleyememe probleminden dolayı bu konu sıkça aranıyor. Kurum veya işletmenin imajı için Google Haritalar uygulamasında yer almak büyük önem taşıyor. Elbette ki imajdan ziyade müşteri akışında da ciddi etkisi oluyor. Peki, bu kadar önemli olan ve yapılması zor olan; Google haritalara konum nasıl ekleniyor? Detaylar, yazımızda.

Google Haritalara Yer Ekleme

1.Adım: ‘maps.google.com’ Yazın ve Entere Basın

Firefox, Opera veya Google Chrome gibi internet tarayıcılarının arama yerine gelin ve ‘maps.google.com’ adresini yazın. Buna alternatif olarak ‘’Google Haritalar’’ yazıp da aratmanız mümkün.

2.Adım: Arama Yerinin Sol Üstündeki 3 Çizgiye Tıklayın

Google Haritalara giriş yaptıktan sonra sol üstte 3 çizgi simgesi çıkacak. Ona tıklayın ve Ayarlar bölümüne gelin.

3.Adım: ‘’Eksik Bir Yeri Ekleyin’’ Bölümüne Girin

Biraz aşağı inin ve sol tarafta bulunan ‘Eksik bir yeri ekleyin’ seçeneğine tıklayın.

4.Adım: Gerekli Bilgileri Doldurun

Google haritalara işletme eklemesi yapmak için burada yer alan bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Doğru bilgilendirmeniz hem sizin için hem de siz ulaşmak isteyen müşterileriniz için iyi olacaktır. Üstelik Google’da bir konumda üste çıkmak istiyorsanız mutlaka doğru bilgiler yazmalısınız.

Google Haritalara Adres Ekleme İçin Alternatif

Google haritalarda yer ekleme problemi yaşadıysanız eğer bu işi sizin adınıza yapan kişiler ve ajanslar mevcut. Çeşitli webmaster forumlarında ve Google’da bu işi yapan insanları bulabilirsiniz. Bilgilerinizi ve ücretini takdim ettiğinizde sizlere bu hizmeti sağlarlar ve teslim ederler. Uyarmakta fayda var; bu işi herkese yaptırmayın. İşin de uzman olan bir kişi bulun ve ona yaptırın. Yaptırmadan önce Google haritalara adres ekleme konusunda tecrübelerini yani eklediği yerleri size gösterecek birini tercih edin.