Huami Amazfit X’in Tanıtım Tarihi Belli Oldu

https://www.youtube.com/watch?v=sZx0P8-D0Iw
amazfitx

Giyilebilir teknoloji alanında yeni yeni yer almaya başlayan Çinli Huami, farklı bir tasarım anlayışı ile geliştirdiği Amazfit X’in tanıtımını 28 Nisan’da yapacağını duyurdu.

Özellikle giyilebilir teknolojiler üzerinde çalışmalar yürüyen ve Çin merkezli olan Huami, geçtiğimiz sene Amazfit X hakkında ufak bir tanıtım yayınlamıştı. Çok fazla detaya girilmeyen bu tanıtımın geliştirilmiş versiyonunun ise 28 Nisan’da Indiegogo üzerinden açıklandı.

amazfit

Dünya çapında meşhur bir kitle fonlama sitesi olan Indiegogo’nun onaylanmış tanıtım sayfasında Huami Amazfit X yer aldı. Indiegogo tarafından kıvrımlı bir yapıya sahip, hem resmi hem de spor giyime uygun bir akıllı saat olarak sınıflandırılan Huami Amazfit X, 28 Nisan’da site üzerinden yayınlanacak. Huami’nin bu saati seri üretime geçirmek yerine, kitle fonlama ile üreteceğini söylememize sanırım gerek yok.

Huami Amazfit X Özellikleri

Huami Amazfit X akıllı saatin özellikleri hakkında henüz çok detaylı bilgilere sahip değiliz. Ancak cihazın 2,07 inç kıvrımlı bir ekrana sahip olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu kıvrımlı ekran ile benzeri özellikteki diğer akıllı saatlerden oldukça farklı bir tasarıma sahip olduğunu söylememiz gerekiyor. Ayrıca cihazın ekran parlaklığının da diğer cihazlara göre çok daha üstün olduğu bilinenler arasında. Cihaz hakkında bir diğer bilinen ise 220 mAh değerindeki batarya oluyor. Huami’ye göre cihaz bu batarya ile 1 haftalık bir kullanıma sahip olacak. Bunların yanında uygulama bildirimleri, nabız sensörü gibi diğer akıllı saatlerde de bulunan klasik özelliklerin yer alınacağı biliniyor. Ancak farklı olarak bir özelliğin var olup olmadığını tam olarak bilmiyoruz.

Huami tarafından 28 Nisan’da Indiegogo üzerinden yayınlanacak olan saatin fiyatı henüz bilinmiyor. Ancak yayınlandıktan sonra öğrenebileceğiz. Şimdilik seri üretimine başlanmayacak olan Huami Amazfit X akıllı saatini, Indiegogo kitle fonlama sitesi üzerinden elde etmek mümkün olabilecek.