Instagram Hesabı Kısayolu Nasıl Silinir

  • Açılır menüden Instagram’ı kalıcı olarak silme nedeninizi seçin
  • Şifrenizi tekrar girin ve ‘Hesabımı kalıcı olarak sil’i tıklayın

Instagram hesabı nasıl silinir?

Not: Instagram hesabınızı silmek, profilinizin, fotoğraflarınızın, videolarınızın, beğenilerinizin, yorumlarınızın ve takipçilerinizin de kalıcı olarak silineceği anlamına gelir.

Instagram’ı kalıcı olarak silmek için:

  1. Instagram hesabınıza giriş yapın

Hesabınızı Instagram uygulamasından silemezsiniz, bu nedenle masaüstü veya mobil cihazınızdaki bir web tarayıcısından instagram.com‘a giriş yapmanız gerekir.

  1. Instagram’ın ‘Hesabınızı Silin’ sayfasına gidin

Giriş yaptıktan sonra Hesabınızı Sil sayfasına gidin ve ‘Neden hesabınızı siliyorsunuz? Açılır menüsünden hesabınızı silme nedeninizi seçin.

  1. Şifrenizi girin ve Instagram’ı kalıcı olarak silin

Bir seçenek belirledikten sonra, Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinizi onaylamak için şifrenizi tekrar girmeniz istenir.

Bir neden seçip şifrenizi girdikten sonra hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği görünür.

Account Hesabımı kalıcı olarak sil’i tıklayın. Hesabınız – tüm içeriğiniz ve takipçilerinizle birlikte – ilerlemek için devre dışı bırakılacaktır.

Unutmayın: Hesabınızı sildikten sonra, daha sonra başka bir Instagram hesabı oluşturmaya karar verirseniz aynı kullanıcı adıyla kaydolamazsınız. Instagram ayrıca silinen hesapları yeniden etkinleştiremez.

Bununla birlikte, Instagram hesabınıza kalıcı olarak katılmaya hazır değilseniz, Instagram hesabınızı geçici olarak nasıl devre dışı bırakacağınızı ele almak için buradayım.