Instagram’ın doğrulama rozeti aslında ne anlama geliyor?

Instagram’ın mavi kene, sosyal dünyada en çok imrenilen sembollerden biri haline geldi. Kullanıcının adının yanına yerleştirilen rozet, hesabın ‘kayda değer bir halk figürünün, ünlünün veya global markanın orijinal varlığı’ olduğunu belirler. Gerçekleri sahtekarlardan ayırmak için tasarlandı, ilk önce ünlüler tarafından kullanıldı, böylece hayranlar aradıkları doğru profili bulduklarından emin olabilirler.

Etkileyenler ve işletmeler için doğrulama, akredite olduğunuz takipçilere kanıtlar, kişisel markanızı oluşturmanıza yardımcı olurken güvenilirlik ve özgünlük gösterir.

Nasıl başvurabilirim?

2018’den önce, küçük mavi kene istemenin hiçbir yolu yoktu, sadece hesabınızın seçileceğini ummak zorundaydınız … ya da Kylie Jenner kadar ünlü olmak zorundasınız, ancak şimdi kullanıcılar başvuru yapabiliyor. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Adım: Ayarlarınıza gidin ve “Hesap” ı tıklayın

2. Adım: Ardından “Doğrulama İste” yi tıklayın

Adım 3: Ardından, aşağıdakileri doldurmanız gereken uygulama istek sayfasına yönlendirilirsiniz:

– Kullanıcı adı

– Ad Soyad

– Olarak bilinir (ya sadece gerçek adınızı ya da insanların sizi tanıdığı adı girin)

– Hesap kategorisi

– Devlet tarafından verilmiş fotoğraflı kimliğinizin resmini yükleyin (örn. Pasaport, lisans veya fotoğraf / kimlik kartı)

Adım 4: son adım göndermek basın ve en iyi umut!

Başvurunuz daha sonra, isteğinizin başarılı olup olmadığını size bildirecek olan Instagram tarafından incelenecektir. Hemen bir yanıt beklemeyin ve Instagram’ın asla bunun için ödeme yapmanızı veya size bir e-posta göndermenizi istemediğini unutmayın. Bu tür bir şey alırsanız, muhtemelen bir aldatmaca olduğunu.

Başvurumun başarılı olmasını nasıl sağlayabilirim?

Doğrulama isteyen herkes bunu alamayacak. Bununla birlikte, bu ipuçlarını takip etmek, tüm önemli mavi onay işaretine ulaşmada en iyi şansı verecektir:

1. Kural kırıcı olma

Uygulamanın Kullanım Şartları ve Topluluk Kurallarını yaşamalı ve nefes almalısınız . Instagram size bir doğrulama rozeti verecekse, kurallarına uymanızı isteyeceklerdir.

2. Özgün olun 

Instagram aynı zamanda sizden gerçekten söylediğiniz kişi olmanızı da istiyor; gerçek kişi ( botlara izin verilmez ), kayıtlı bir işletme veya kayda değer bir marka olmayı içerir .

3. Herkese açık olun

Bu doğrulama rozeti için özlem duyuyorsanız, hesabınız zaten herkes tarafından görülebilir, değil mi? Harika! Aksi takdirde Instagram isteğinizi reddeder, bu nedenle hesabınızın herkese açık olduğundan emin olun.

4. Tamamlayın

Instagram profilinizi oluşturmayı tamamen bitirdiğinizden emin olun, bu, kullanıcıların neyle ilgili olduğunu anlamalarına yardımcı olan akılda kalıcı bir biyografiye sahip olmanızı, kim olduğunuzu ve elbette en az bir yayını (elbette ki yerine getirmek kolaydır).

5. Dikkate değer bir varlık olun

Instagram, yalnızca ‘iyi bilinen, çok aranan bir kişiyi, markayı veya varlığı temsil ediyorsanız’ sizi doğrulayacaktır, bu nedenle uygulama içinde ve dışında önemli bir varlık olması önemlidir. Ayrıca, kendi web siteniz dışında bir dış basın elde ederseniz, bu instagramın güvenilirliğinizi tanımasına izin verecektir. Kariyerinize yeni başlıyorsanız, başvurmadan önce bu şeyleri alana kadar bir süre beklemek en iyisi olabilir.

6. Hayır çapraz teşvik

Biyografinize başka bağlantılar koymayın; insanları sizi takip etmeleri veya eklemeleri için diğer sosyal medya hesaplarınıza yönlendirin. İnsanların keşfetmesi için yalnızca web siteniz, mağazanız, blogunuz vb.

Reddedildim! Şimdi ne var?

Talebiniz reddedilirse vazgeçmeyin! 30 gün sonra tekrar başvurabilirsiniz. Bu dönemde profilinizi geliştirmek, kitlenizi büyütmek ve profilinizi geliştirmek için bolca zaman vardır.

Eğer başarılı olursanız ve Instagram mavi işaretinizi alırsanız, kaybetmediğinizden emin olun, kazanmak için çok çalıştınız. Diğer Hizmetlerin tanıtımını yapmak için Instagram’ın Kullanım Şartları ve Topluluk Yönergeleri’ne uymaya devam edin , hesabınızı devre dışı bırakmayın, gizli kalmayın veya profil fotoğrafınızı veya adınızı kullanmaya başlayın. Instagram’ın ilk başvurunuzdaki bilgilere dayanarak sizi doğruladığını unutmayın.