Instagram’da diğer kullanıcılardan farklı olmak istiyorsanız ve aynı zamanda da bir kitleniz varsa mutlaka Instagram tanınmış kişi profili yapmanız gerekiyor. Bu profilin sizlere getireceği çeşitli avantajlar vardır. Peki, nedir bu avantajlar? Tanınmış kişi profili nasıl yapılır?

Instagram tanınmış kişi profiline sahip olduğunuzda ilk olarak bir mavi tik, isminizin yanında belirecektir. Bunu sadece mavi tik olarak düşünmeyin. Mavi tik alımı çok zor olduğu için diğer kullanıcılar arasında prestij kazanacaksınız. Diğer kullanıcılara göre size olan güven daha fazla olacaktır. Çünkü, mavi tik alırken çeşitli şartları yerine getirmişsinizdir.

Instagram Tanınmış Kişi Profili Nasıl Oluşturulur?

Instagram’a giriş yaptığınızda bazı kişilerin isminin altında tanınmış kişi ibaresini görürüz. Bu kişiler, çeşitli gereklilikleri yerine getirmiş kişilerdir. Peki, bu gereklilikler nelerdir? Instagram tanınmış kişi için neler gerekiyor?

  • İlk olarak Facebook’un alt yapısında bulunan sayfa oluşturma linkine tıklamanız gerekiyor. Link; https://www.facebook.com/pages/create/?ref_type=logout_gear
  • İkinci adım olarak ise açılan sayfada ‘sayfa oluşturma’ bölümüne tıklayın ve ardından ‘sanatçı müzik grubu veya tanınmış kişi’ seçeneğine tıklayın. Daha sonra ise karşınıza çıkan kategori bölümünden ‘tanınmış kişi’ seçeneğine tıklayın.

  • Daha sonra açılan Facebook sayfasını düzeyin ve arkadaşlarınızı davet edin. Takipçi sayısının biraz yükselmesini bekleyin.
  • Daha sonra Instagram hesabınızı açın ve sağ üst köşede yer alan ( … ) üç noktaya tıklayın. Açılan ekranda ‘Seçenekler’ bölümüne tıklayın.
  • Burada yapmanız gereken ilk şey; Instagram hesabınız gizli ise bunu açık bir hale getirmek. Instagram hesabını açık bir hale getirdikten sonra ‘İşletme profiline geç’ seçeneğine tıklayın ve hesabınızı işletme profiline geçirin.

  • İşletme profiline geçtiğinizde Facebook sayfasını bağlama bölümü karşınıza çıkacak. Burada sayfayı seçip sağ üst bölümde yer alan ok işaretine tıklayın ve ilerleyin.
  • Son adım olarak ise insanların size ulaşması için bir telefon numarası ve E-posta belirtin. Bu adımlardan sonra isminizin altında ‘tanınmış kişi’ yazısı yer alacaktır.

Instagram tanınmış kişi yapma işlemi tüm bu adımlardan sonra tamamlanacaktır. Eğer, mavi tık almak istiyorsanız doğrulanmış profil şartlarını okuyun ve başvurunuzu yapın.