İnternetten para kazanma yolları günden güne katlanarak aranmaya devam ediyor. Dünyanın dijitalleşmesi ve bu bağlamda da çoğu işin dijital ortama dökülmesi de bunda etkili oldu. Tabi, unutmamak gereken bir husus daha var; birçok meslek artık yerini robotlara bıraktı ve koronavirüs sebebi ile birçok iş yeri kapandı. Bu bağlamda da internetten yapılacak işler aranmaya başlandı. Bugün, bu işlerden blog yazarak para kazanma yönteminden bahsedeceğiz.

Blog yazmak kimisine göre bir tutku kimisine göre bir gelir kapısı olarak görülebilir. Fakat, genel olarak blog yazmak bir yetenek işidir. Eğer, yazmaya merakınız varsa ve editörlük yönünüz kuvvetliyse mutlaka bu mesleği seçin derim.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmak için bazı zamanlarda küçükte olsa yatırım yapmak zorunda kalabilirsiniz. Nitekim burada da durum böyledir. İlk olarak bir domain ( .com, .net uzantılı alan adları ) ve bir hosting ( sunucu ) sahibi olmalısınız. Tüm bunların ardından birazda olsa WordPress bilgisi edinmelisiniz. Zira WordPress ile web sayfanızı oluşturacaksınız. Göze hitap eden bir sayfa oluşturduktan sonra sıra geldi Seo uyumlu yazılar kaleme almaya. İlk olarak Seo’nun ne demek olduğunu öğrenin. Çeşitli forum ve sitelerden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Daha sonra Seo uyumlu makaleler üretin ve yayınlayın. Zamanla üst sıralara çıktığınızı göreceksiniz. Peki, blog yazarak para kazanma olayı nasıl gerçekleşiyor? Cevabı bir alt başlıkta.

Adsense İle Para Kazanmak

Blog yazarlığını öğrendiniz ve sayfalarınız üst sıralara doğru çıkmaya başladı. İşte, tam bu aşamada gelir elde etme şansınız var. Adsense’ye kayıt olarak sitenize reklam alabilir bu reklamlardan gösterim ve tıklanma oranına göre para kazanabilirsiniz. Tabi, Adsense’ye katılmak içinde sitenizin çeşitli şartları sağlıyor olması gereklidir. Adsense‘nin belirttiği şartlara uyarsanız para kazanmaya başlayabilirsiniz.