Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamaya göre 2020 İOKBS Burslululuk Sınavı ertelendi. Peki, milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren İOKBS Bursluluk Sınavı ne zaman? İşte, ayrıntılar…

Son zamanlar sınav tarihleri ile ilgili sık sık değişik yapılmasından dolayı rahatsız olan öğrenciler, bu sefer de ertelenen Bursluluk Sınavı için aramalara başladı. Normal şartlar altında 5 Eylül 2020 tarihinde yapılacak sınav, Milli Eğitim Bakanlığının kararına göre ileri bir tarihe ertelendi.

İOKBS Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

Koronavirüs sebebi ile sınavların tarihleri ile ilgili çeşitli düzenlemeler yapılıyor. Bursluluk sınavı da bu düzenlemeye tabi tutuldu. Milli Eğitim Bakanlığının aldığı karara göre İOKBS Bursluluk Sınavı,  Eylül 2020 Cumartesi günü yapılacak. Karar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi hesabından yayınlandı.

İOKBS Bursluluk Sınavı Giriş Belgesi Detayları

Sınava giriş belgesi elektronik olarak okul yönetimlerine verilecek. Onay için imza ve mühür işlemleri yapıldıktan sonra öğrenciye e posta ile sınava giriş belgesi gönderilecek. Gönderilen İOKBS sınava giriş belgesi içerisinde öğrencinin kimlik bilgileri, il, ilçe, bina, salon ve sıra bilgileri olacak. Öğrenci, giriş belgesinde belirtilen yerde sınava girmek zorundadır.

Herhangi bir olağanüstü durumda(yangın, doğal afet) Bölge Sınav Yürütme Komisyonunun ÖDSGM’ye yapacağı teklif doğrultusunda öğrencinin sınav yeri değiştirilebilir. Eğer, öğrenci sınava giriş belgesini kaybettiyse eğitim aldığı okuldan sınava giriş belgesini alabilecek.