Instagram story indirme, genel olarak gençler tarafından aranan bir sorgu olarak karşımıza çıkıyor. Küreselleşen ve dijitalleşen dünyada iletişim alışkanlıklarının değişmesi ve bunun paralelinde de yeni sosyal medya platformlarının ortaya çıkması ile birlikte bireyler kendilerini gösterebilmek adına çeşitli şeyler yapabiliyor. Bunlardan birisi de Instagram story atmak olarak görülüyor. Bu yazımızda atılan bu storylerin nasıl indirileceğinden bahsedeceğiz. İşte, Ios Instagram story indirme

Instagram’ın diğer sosyal medya platformları arasındaki en önemli özelliği daha çok görsele dayalı olması olarak görülüyor. Tabi, post dışında da çeşitli özelliklerin de gelmesi şarttı. Bu bağlamda da Instagram, kullanıcıların da isteklerini karşılamak adına Instagram story atma özelliğini duyurdu. Bununla birlikte insanlar, gün içerisinde yaşadığı şeyleri paylaşma imkanı buldu.

Instagram Ios Story İndirme

Bilindiği üzere daha önceki yayınımızda Instagram Android hikaye indirme konusundan bahsetmiştik. Bu sefer ise bu işlemin Ios üzerinden nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verilecek. Ios story indirme işlemi için izlemeniz gereken adımlar vardır. Bu adımları doğru bir şekilde uyguladığınızda Instagram Ios hikaye indirme işleminiz başarı ile tamamlanacaktır.

  1. İlk olarak ‘Story Reposter’ mobil uygulamasını telefona indirin.
  2. Daha sonra ise uygulamayı açın. Uygulamayı açtıktan sonra giriş bölümünden bilgilerinizi eksiksiz girerek uygulamaya giriş sağlayın.
  3. Instagram story indirme işlemi yapmak istediğiniz kişiyi seçin.
  4. Kişiyi seçtikten sonra hikayeyi seçin.
  5. Hikaye seçiminden sonra ise ‘Dowland’ butonuna tıklayın.
  6. Bu adımdan sonra ise film rulosu içerisinde hikaye yer alacaktır.

Instagram Story İndirme Yasal Mı?

Instagram’dan hikaye indirme işleminde herhangi bir kişi ile hikayeyi paylaşmadığınız sürece indirme konusunda problem yoktur. Fakat, indirilen bu storyler başka yerlerde paylaşılırsa kişisel hayatın gizliliğini ihlal eder ve bu da suça girer.