En Kolay ve güzel makyaj yapma tekniği

Artık makyaj yapmak sadece bir yere giderken veya özel durumlar için geçerli değil. Biz kadınlar sürekli ihtiyaç duyuyoruz buna. Güzel olmak için mi? Hayır, bakımlı olmak için.

Fakat her şeyin bir kuralı olduğu gibi makyaj yapmanın da vardır. Önemli olan doğru ve yerinde yapabilmek, suratınızı tanıyıp ona göre malzemeler kullanmak. Yeri gelince makyaj kusurlarınızı kapatır, tam tersine olduğundan kötü de gösterebilir.

Makyaj bir rujdan, bir kalemden ibaret değildir. Öncelikli olarak yüz temiz olmalı, makyaj sonrası temizlemek için kullanılan ürünler sağlıklı olmalı. Yüzümüzün nem dengesini korumamız gerekir, gerekirse sürekli olarak güneş kremi bile kullanılabilir.

Bundan sonraki adım fondöten sürmek ve fondötenin ten renginizle uyumlu olması çok önemlidir. Eğer diyorsanız ki fondöten kullanmak istemiyorum, yeterince yağlı bir cilde sahibim. O zaman pudra sürerek de suratınızda ki renk dengesini sağlayabilirsiniz. Pudrayı dudaklarınıza sürerseniz eğer rujun daha kalıcı olacağını da belirtmek isterim.

Makyajınıza gözlerinizden başlamanızı tavsiye ederim.

Göz şeklinizi iyi tanıdıktan sonra gözaltı torbalarınıza veya gözaltı morluklarına göre ürünler kullanarak olabildiğince iyi bir tabaka yapmalıyız. Yapmalıyız ki bakışlarımız anlamlı olsun. Özellikle gece yapılacak bir makyaj için göz çevrenize aydınlatıcı sürmeniz daha etkili olacaktır. Sonra kıyafetinizle, gideceğiniz ortamla uyumlu göz makyajınıza başlayabilirsiniz. Küçük gözlere sahipseniz gözün daha çok dışına, büyük gözlere sahipseniz daha çok içine makyaj uygulamalısınız.

Bir eyeliner ile bakışlarınızı bambaşka yapabileceğinizi de unutmayın. Far rengini seçerken gerçekten yakışıp yakışmayacağından emin olun. Belki de simli farlar sizi kokoş gösterecek ya da çok siyaha kaçtığınızda tarzınızın çok dışına çıkmış olacaksınız, bu küçük ayrıntılar karşı tarafın fazlasıyla gözüne batabilir. Son olarak rimel kullanarak kirpiklerinizi hacimlendirin. Sürüp biraz bekledikten sonra tekrar sürerseniz daha hacimli görünecektir.

Ruj seçiminde dudak büyüklüğünüz ve ten renginiz önemlidir. Bir kırmızı rujun beyaz tene daha çok gittiğini hepimiz biliriz, bir bordo rujun çoğu ortamda bizi kurtardığını da. Dudak kalemi kullanarak ince dudaklarınızı daha kalın gösterebilirsiniz. Parlatıcı sürerek daha şık bir yüze sahip olabilirsiniz. Allığımızı da sürdüğümüzde her şey tamam olacaktır bence. Elmacık kemiklerinizi baz almayı unutmayın hanımlar.

Aslında makyaj çok kolay görünen, ama kadınlar harikalar yarattığı bir mucize. Fakat Makyaj Yapım Teknikleri konusunda çoğu kadın bilinçli olmadığı için korkunç hatalar yapabiliyor. Siz de böyle olmak yerine biraz araştırma, biraz öğrenme ile yaşınızı, hayatınızı güzelleştirebilirsiniz. Unutmayın çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır.