WordPress en iyi eklentiler keşfedilerek iyi performans sahibi bir web sitesi oluşturulabilir. Bunun için WordPress’de yüklenmesi gerekilen eklentileri sizler için derledik.

WordPress, ücretsiz web sitesi kurma imkanı sağlayan bir sunucu olarak karşımıza çıkıyor. Tabi, web sitesi kurduktan sonra da web sitenin daha iyi hizmet verebilmesi için birçok eklenti yüklemekte fayda var. Burada dikkat etmek gereken şey her eklentiyi yüklememek. WordPress sayfaya eklenti ekleme işlemi hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda işledik. İşte detaylar;

WordPress Kurulması Gerekilen Eklentiler

 

Akismet Anti-Spam Eklentisi

Dijital ortamda birçok tehlike vardır. Bunlardan birisi de kötü niyet ile gönderilen spamlardır. WordPress spam engelleme için tasarlanmış olan bu eklentiyi  kurarak sitenizi daha korunaklı bir yapıya sokabilirsiniz.

Klasik Düzenleyici Eklentisi

WordPress içerik eklentisi niteliğinde olan bu eklenti ile birlikte içeriklerinizi istediğiniz forma sokabilirsiniz. Yazı stilleri, renkler ve boyutlar üzerinde ayarlamayapabilirsiniz.

Cache Eklentileri

WordPress cache eklentileri gerekli optimizasyonları sağlar ve sitenizin daha hızlı olmasını sağlar. Bu bağlamda da eklenti arama yerine cache eklentileri yazıp aramalar yapabilirsiniz. LiteSpeed en çok tercih edilen eklentidir.

WP Socializer Eklentisi

Sosyal medya ile içli dışlıysanız ve kurmuş olduğunuz sitenin bağlı olduğu sosyal medya hesapları var ise bu eklentiyi kullanmalısınız. Bu eklenti ile sosyal medya araçları ile entegrasyon kurulu ve sosyal medyadan etkileşim alınır.

Yoast Seo Eklentisi

Eğer, WordPress seo eklentileri hakkında bilginiz biraz da olsa varsa seo eklentilerinin ne işe yaradığını bilirsiniz. Seo eklentileri, sizin daha üst sıralara çıkabilmeniz için gerekli seo ayarlarını yapar. Bunlara ek olarak da size ayarlar seçeneği sunar. Meta açıklama ve anahtar kelime gibi birçok seçenek size sunar. Sizler, bu seçenekleri uygun bir şekilde doldurarak üste çıkabilirsiniz.