Bazen evliliğimizde eşimizle sorunlar yaşayabilir, eşimizi üzebiliriz. Evlilikte yaşanan bazı sorunlar hem mutlu yaşantımızı hem de eşimizle olan bağımızı zedeler. Oysaki her evlilikte bazı tartışmalar, sorunlar olur. Oysaki bu tartışmaları birkaç yöntem ile eşinizi kırmadan atlatabiliriz. Buyurun hepsi makalemizde

l. Gün içinde eşinize atacağınız bir sevgi mesajı eşinizi çok mutlu edebilir, eşinizin yüzünü güldürebilir, aramızdaki soğukluğu dindirebilirsiniz.

2. Elinizden geldiği kadar eşinize özen gösterin. Onun için süslenin sevdiği kıyafetleri giyip, saclarınızı yapıp hoş kokular sürebilirsiniz. Birbirinize özen göstermek evliliğinizi ayakta tutacak temel gibidir.

3. Konu ne olursa olsun eşinizi dinleyin, ona ve fikirlerine önem verin. Ve konu ne olursa olsun fikirlerinizi eleştirmeyin. Saygı duymak eşler arasındaki iletişim için önemlidir.

4. Yeri geldiğinde arkadaş olup dertleşmeyi bilin. Evlilikte aşk, Flört yaşam vb. Dışında dertleşmek sohbet etmek birbirinize yardımcı olmak çok önemlidir.

5. Tartışma anında sinirleniyorsanız eğer asla şiddete baş vurmayın. Dil ile kötü söz söyleyip kalp kırmayın. Sorunları kavga ederek değil konuşarak çözmeye önem verin. Sinirlendiğinizde sakinleşmek için duş alın, müzik dinleyin, kitap okuyun ve empati yapın.

6. Evliliğinizde sorun nerede bunu bulmaya özen gösterin. Sorunu bulup çözüm için çabalayın. Evliliği yıpratan nedenler; maddi sıkıntılar, geçim zorluğu, kıskançlıklar, çocuklarla ilgili problemler olabilir.

7. Bazen yalnız kalmak çiftleri çok rahatlatır. Kendinize zaman ayırın ve hobi edinin. Böylece birbirinizi kısıtlamamış ve bunaltmamış olursunuz.

8. Eşinizin ailevi konularına müdahale etmeyin. İstediği zaman ailesini görmesine, ailesi ile vakit geçirmek istemesine anlayışlı olun. Ailelerin yanında birbirimizi eleştirmeyin, kırmayın.

9. Eşinizin geçmişini sorgulamak size bir şey kazandırmaz. Evliliğiniz için birbirinizi sorgulamak, yıpratmak geçmişi konuşmak yerine geleceğe bakın.

l0. Ve en önemli kural ne olursa olsun küs uyumayın, birbirinizi hep sevin. Sevgi ile kalın.