SSL Sertifikası Nedir? Natro Hosting SSL Sertifikaları Ve Ücretleri

Secure Sockets Layer (SSL), internet sitelerinde kullanıcının bilgisayarı ile internet sitesinin sunucusu arasında güvenli giriş çıkış işleminin yapılmasını sağlar. Natro Hostingi ziyaret edebilir, uygun ücrete SSL Sertifikasını alarak sitenize kurabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, internet kullanımının artmasıyla mobil cihazlar ile birlikte cebimize kadar girdi. Bu durumda internet sitelerinin sayısı arttı. İnternette alışveriş yapmak için kredi kartı ve TC kimlik numarası gibi kişisel bilgilerimizi paylaşıyoruz. İnternet sitelerinde artan veri trafiğini korumak için SSL sertifikası kullanılması gerekiyor.

Açıklayıcı bir örnek vermek gerekirse, öğrenci okula gidiyor. Öğrenci tüm derslerden geçer not alınca, başarılı oldu diye, okul öğrenciye karne veriyor. İnternet siteleri de gerekli güvenlik işlemlerini yerine getiriyorsa, SSL sertifikasını internet sitesine yükleyebilirsiniz.

SSL Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar?

Secure Sockets Layer’in kısaltılmış haliyle SSL olarak karışımıza gelir. İnternet sitesinin sunucusu ve bilgisayar kullanıcısı arasında veri trafiğini şifreleyerek, güvenli internet ortamı oluşturur. Hosting hizmeti aldığınız firma ile iletişim kurarak SSL sertifikası yükletebilirsiniz. HTTP olan internet protokolü, SSL sertifikası yükletildikten sonra HTTPS olarak, 128 bit ile 256 bit arasında veriyi şifreleyerek güvenli hale getirir. Sitenize giriş yapacak kişilerin banka kartı, şifre, TC kimlik numarası gibi kişisel bilgilere üçüncü kişiler ulaşamaz.

Natro Hosting SSL Sertifikasının Avantajları

SSL sertifikaları mobil uyumludur.

İnternet sitesinin veri trafiğini şifreler.

SEO desteklidir.

Tüm banka ve sanal poslar ile uyumludur.

  • Standart SSL Sertifikası

2048 bit şifreleme özelliğiyle sadece domaini (alan adını) standart düzeyde koruma sağlar. Herhangi bir belgeye ihtiyaç duymadan hosting firmasıyla iletişim kurarak SSL sertifikasını alabilirsiniz. İnternet sitesindeki veri trafiğini güvende tutabilirsiniz.

  • Natro Hosting SSL Çeşitleri

Hızlı Kurulum SSL (DV)

Kişisel ve blog siteleri ile SEO çalışmaları için kullanılır. Belgeye gerek kalmadan, domain adresinizi doğrulayarak hemen kurabilirsiniz. Comodo, Rapid SSL, Geotrust marka SSL sertifikaları bulunuyor. 10.000 $ ile 500.000 $ arasında garanti verir. 5 ile 8 dakika arasında aktivasyon yapabilirsiniz. Fiyatı 9,99 $ ile 62,99 $ arasında değişmektedir.

Şirketler İçin SSL (OV)

İşletmeler, e-ticaret siteleri ve çeşitli kurumlar tarafından tercih edilir. Belge sunulmasının ardından alan adınızı doğrulayarak kullanabilirsiniz. Comodo marka SSL sertifikası bulunuyor. 50.000 $ ile 250.000 $ arasında güven verir. 1 ile 3 gün arasında aktivasyon işlemi yapılır. Fiyatı 49,99 $ ile 89,99 $ $arasındadır.

Kurumsal SSL (EV)

Yeşil güvenlik kilidi görseli ve şirket bilgilerini barındırır. Sertifikayı satın almak için şirket belgeleriyle müracaat yapılması gerekiyor. Comodo, Geotrust, Symantec markalı SSL sertifikaları bulunuyor. 1 ile 7 gün içinde aktivasyon işlemi tamamlanır. 1.000.000 $ ile 1.750.000 $ arasında garanti verir. Fiyatı 99 $ile 1.199 $ arasında değişmektedir.

Willcard SSL

Alan adı ve subdomainleri kapsayan koruma sağlar. Belge sunmadan sertifikayı alan adına kurulabilir. Comodo ve RapidSSL markalı sertifikalar bulunuyor. 5.000 $ ile 250.000 $ arasında garanti verir. 5 dakika ile 3 gün arasında aktivasyon işlemi tamamlanır. Fiyatı 106 $ ile 279 $ arasında değişiyor.