Sosyal izolasyon ile birlikte evlerine kapanan kişiler, bilgisayardan internet oynama eğilimine girdi. Tabi, bu süreçte birçok kişi evden internete bağlandığı için bağlantıda problemler yaşanabiliyordu. Bu noktada da internet hızlandırmak için ping düşürme çalışmaları yapılıyordu. Bu bağlamda da bu yazımızda ping nasıl düşürülür? Sorusunun yanıtını vereceğiz.

Ping düşürme işlemine geçmeden önce ilk olarak ping testi ile birlikte ping derecenizi ölçmeniz gerekmektedir. Pinginiz anormal derecede ise aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

Ping Nasıl Düşürülür?

Ping düşürme işlemi online oyun oynayan kişiler tarafından aranan problemlerden. Ping yüksekliği sebebi ile oyunu oynamanın imkansız olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda da bu maddeleri hazırladık.

  1. Oyunu açmadan önce arka planda açık bütün tarayıcıları ve programları kapatın.
  2. İndirme işlemi yapıyorsanız veya arka planda inen bir uygulama varsa mutlaka kapatın. Wifi üzerinden telefona indirilen uygulamalarda sayılabilir.
  3. Video izleme olayında ping aniden artmaktadır. Bu yüzden ya videonun kalitesini en düşüğe getirin ya da videoyu komple kapatın.
  4. Kablosuz bağlantı sırasında hiçbir neden olmadan da lokasyona bağlı olarak ping sorunu yaşayabilirsiniz. Bu noktada da kablolu bağlantı yapmalısınız.
  5. Kabloların sıkı olması gereklidir. Gevşemeler varsa tamir edin.
  6. Modem uzun süre açık kaldığında böyle problemler yaşanabilir. Bu yüzden de modeminizi sık sık resetleyin.
  7. Müşteri hizmetlerini arayın ve ping sorunu çözümü için talimatlar isteyin. Ayrıca, işlemler yapılmasını söyleyin.