PUBG oyununda paraşüt dediğimiz zaman akla ilk gelen şey; PUBG iniş taktiğidir. Çünkü, paraşüt ile iniş yapıltığı için çağrıştırdığı şey budur.

PUBG oyununda 1.olabilmeniz için üst düzey bir oyuncu olmanız gerçeğini değiştiremeyiz. Çünkü, oyunda sizin haricinizde onlarca kişi var. Bu kişiler üzerinde de hakimiyet kurabilmek için çeşitli niteliklere sahip olmanız gerekiyor. Aim ve ses kasma özelliği bir yana dursun. Bu yazımızdaki özellik PUBG paraşüt taktiği olacak. Bu taktik ile birlikte daha iyi yerlere daha sağlam adımlarla inip daha verimli sonuçlar alabileceksiniz.

PUBG Hızlı İnme Taktikleri

İlk olarak nereye ineceğinizi belirlemelisiniz. Bunun içinde bir işaret koymalısınız. Nereye ineceğinizi kararlaştırdıktan sonra ise iniş işlemlerine geçeceksiniz. Sakın ola ki bu PUBG inişi küçümseyin. Değeri çok fazla. Dilerseniz, PUBG oyununda hızlı inme taktiklerine göz atalım;

  1. Uçaktan atladınız ve yavaş yavaş gökte süzülmeye başladınız.
  2. Bu aşamada haritayı açmanız gerekiyor. Daha sonra ise iniş noktası ile olan pozisyonu kıyaslamanız lazım.
  3. Bununla birlikte artık yönünüzü belirlemiş olacaksınız.
  4. Belirli bir mesafeye gelene kadar yatay olarak uçun.
  5. Daha sonra ise 2 tuşuna basın ve bununla birlikte dikiş inişe başlayın.

Bu noktada en önemli olan şey; paraşütünüzü erken açmanız olacaktır. Buraya kadar her şey normaldi. İşte, gerçek PUBG inme taktiği aşağıdaki başlıkta yer alıyor.

PUBG Dalga Tekniği İle Hızlı İniş

Gökteyken sarmal hareketler yapmayın. Bu hareketler, sizi yavaştır. Bunun yerine daha düz bir şekilde devam edin ve bu esnada 2 tuşuna basın. Bu en önemli detaydır.

  1. Düşerken W tuşuna basılı tutma
  2. Fareyi, ineceğiniz bölgeye doğru tutma
  3. İnişi yavaşlatmak için fareyi ufaktan yukarı oynatmak.
  4. Paraşütü açana kadar bu işlemi 3 defa yapmanız gereklidir.