Oruçların bitmesine yakın olarak her sene sorulan bir soru olan bayram ne zaman başlıyor? Sorusu  bu yılda aranıyor. Bayrama sayılı günler kala Ramazan Bayramı hazırlıkları erkenden başladı. Buna sokağa çıkma yasağı uygulamasınında etkisi var diyebiliriz.

Mübarek üç aylardan en sonuncusu olan Ramazan ayının da sonuna yavaş yavaş geliyoruz. Her sene yapıldığı gibi bu senede bayram coşkusu ile üç aylara veda edilecek. Tabi, geçmiş senelere göre bu sene yaşanacak bayram biraz buruk olacak. Çünkü, bayramda sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Buna göre bayramda herkes evinde olacak.

Bayram Ne Zaman Başlayacak?

Bilindiği üzere 24 Nisan’da ilk oruçlar açılmıştı. Son oruç ise 23 Mayıs’ta yani arefe akşamında tutulacak. Buna göre Ramazan bayramı 24 Mayıs Tarihinde Pazar günü başlayacak. Bayramdaki ihtiyaçlarını sokağa çıkma yasağı gelmeden karşılamaya çalışan vatandaşların, bayram başlamadan alışveriş yapmaları gerekiyor. Ziraa bayramda sokağa çıkma yasağı var.

Bayram Tatili Kaç Gün?

Ramazan bayramının 3 gün süreceği biliniyor. 24 Mayıs’da başlayacak Ramazan Bayramı, 26 Mayıs’da sona erecek. Dilerseniz, bayramda kaç gün tatil? Sorusunun cevabını ayrıntıları ile verelim;

24 Mayıs – Bayramın 1. Günü ve tatil

25 Mayıs – Bayramın 2. Günü ve tatil

26 Mayıs – Bayramın 3. Günü ve tatil

Son olarak da 27 Mayıs’ın hafta sonuna gelmesi dolayısı ile tatil 4 gün olacak.