Riot games, 2 Haziran 2020 tarihinde Valorant oyununun tam sürümünü çıkartmıştır. Büyük çıkış yakalayan Valorant’ın oyuncu kitlesi yüzbinleri geçti. League of Legends ‘ın gibi büyük oyunlara imza atan Riot Games, Valorant ile de büyük ilgi toplamayı başardı. Oyun ücretsiz şekilde yayınlandı. Peki Valorant hesap açma nasıl yapılıyor? Sizler için adım adım inceledik. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Valorant Hesap Açma Nasıl Yapılıyor?

  • Valorant hesap açmak için İlk Adım: Valorant’ın sitesinden hemen oyna seçeneğine tıklayın. Karmaşık bir yapısı olmadığından istediğinizi hemen bulacaksınız. Hemen oynaya tıklayarak bir sonraki siteye aktarılıyorsunuz.
  • İkinci Adım: Valorant’a hemen başlayabilmek için Riot Games hesabınız olması gerekmektedir. Eğer daha önce LOL, Teamfight Tactics gibi oyunları oynadıysanız üyeliğiniz var demektir. Yoksa yeni bir üyelik almanız gerekmektedir.
  • Üçüncü Adım: Bu adımda kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Mail adresiniz, isminiz, doğum tarihiniz gibi bilgileri girdikten sonra şifre oluşturma sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Dördüncü Adım: Riot Games, sizlere e-posta ile iki tane mail atacaktır. İlk mail hesabınızda değişiklikler yapabilirsiniz. İkinci mailde ise kılavuz özelliği taşıyan sayfanın linkini bulacaksınız. Buradan oyunu indirebilirsiniz.
  • Beşinci adım: Bu adımda Valorant’ı isterseniz kendi sitenizden isterseniz size gelen mailden indirebilirsiniz. Bu işlemleri tamamladıysanız oyunu oynayabilirsiniz. İşte Valorant hesap açma işlemi bu kadar basit.

Diğer Rakiplerinden Farkı Ne?

En büyük rakiplerinden birisi Cs Go, benzerlikleri kadar farklılıkları da mevcuttur. Valorant’da birçok farklı karakter bulunmaktadır. Her karakterin kendine özgü bir özelliği mevcuttur. Şu anda 4 farklı karakter bulunmaktadır. Güncellemeler ile daha fazla farklılıklar gelecektir.