Her kadın, hayatında unutulmaz bir evlilik teklifi almayı hayal eder. Büyük bir “evet, kabul ediyorum” cevabının bir aşama öncesine gidelim ve unutulmaz bir evlilik teklifinin nasıl yapılabileceğine dair küçük bir hayal kuralım. Önemli olan, romantizmin eksik olmaması ve bunun ikiniz için de anlamlı olmasıdır. İşte size ilham verebilecek 10 evlilik teklifi fikri:

1. Flashmob

Yaratıcı ve çok şık bir düğün teklifidir. Flashmob, bir grup kalabalığın, belli bir kareografiyle dans etmesiyle oluşan gösteri olarak tanımlanabilir. Çiftin yakın arkadaşları ya da internet üzerinden bu iş için ayarlanabilecek gönüllü insanlarla yapılabilir. Kalabalığın iyi dans edip etmemesi hiç önemli değil, burada önemli olan tek şey amaçtır. Bu fazlasıyla enerji içeren gösteriye gelinin hayır demesi imkansız.

2. Ay Işığında Veya Gün Batımı Sırasında

Bunun klasik bir evlilik teklifi olduğunu zaten biliyoruz, ancak kesinlikle başarısız değil. Sahilde el ele yürürken bir anda cebinizden yüzüğünüzü çıkartıp, aşkınızın önünde diz çökebilir, birçok kişinin sahip olmayı hayal ettiği büyülü anı ona yaşatabilirsiniz. Denizin sesi muhteşem bir fondur, bunu kullanın.

3. En Sevdiğiniz Şehirde

En sevdiğiniz ya da her zaman gitmek istediğiniz bir şehre yolculuk planlayarak; meydanlar, oteller, müzeler veya anıtlar gibi şehrin kalbinin attığı yerleri düşünün. Birisinden fotoğrafınızı çekmesini isteyin. Poz vermek yerine diz çökün ve sihirli kelimeleri söyleyin. Basit olsa da unutulmaz olacaktır.

4. Bir Müzisyen Grup Eşliğinde

Küçük bir müzik grubu yardımıyla, müzikal bir düzenleme yapabilirsiniz. Uygun bir romantik müzik kesinlikle gelin adayının duygu gözyaşları dökmesini sağlayacaktır. İlişkinizde önemli bir yeri olan şarkı esnasında evlilik teklifinde bulunabilirsiniz.

5. Sinema Salonunda

Film henüz başlamadan, fragmanlar dönerken bir anda tüm salonun sizin görüntülerinizle karşılaştığını hayal edin. Tabii ki bunun için doğru filmi seçmeniz gerek. Yaratıcılığınıza bağlı olarak isterseniz salondaki kalabalığın arasında, canlı olarak sevgilinize evlilik teklifi yapın ya da çektiğiniz videonun sonunda evlilik teklifinde bulunmuş olun. Yaratıcı fikirler listesinin bir parçası olmasının yanı sıra, oldukça romantik bir hareket.

6. Tanıştığınız Yerde

İlk karşılaşmanın her zaman özel bir büyüsü vardır. Evlenme teklifini aynı yerde yapabilirsiniz. Bunun yanında onu ilk öptüğünüz, elini ilk tuttuğunuz, ilk yemeğinizi yediğiniz yerde de bunu düzenleyebilirsiniz.

7. Restoranda

İyi bir restoranda romantik bir akşam yemeği, basit ama unutulmaz bir düğün teklifi için de mükemmel bir ortamdır. Tabii ki siparişinize özel bir dokunuş eklemeleri için gelenekselin biraz ötesine geçebilirsiniz. Tatlı tabağında nişan yüzüğü teslim etmek için garson ile önceden anlaşın. Ya da buna gerek duymadan yüzüğü kendiniz çıkartıp sevgiliniz bu heyecanı yaşarken, onun duygularını avuçlarına dokunarak hissedin.

8. Seyahat Halindeyken

Örneğin uçuş sırasında, uçuş görevlilerine interkom yoluyla evlilik teklifi yapıp yapamayacağınızı sorun. Kaptan pilottan ‘olur’ sinyalini alabilirseniz, bu hem ikiniz için hem de yolcular için unutulmaz bir uçuş olacaktır.

9. Evinizde Başbaşayken

En sevdiğiniz odayı, anılarınıza dair biriktirdiğiniz ne varsa onlarla doldurun. Seyahat biletleriniz, etkinlik davetiyeleriniz, birbirinize hediye ettiğiniz objeler, fotoğraflar, mesajlar, mektuplar, çiçekler… Tüm bunlarla süsleyeceğiniz odanızda, sadece birbirinizleyken evlilik teklifi anının mutluluğunu paylaşabilirsiniz.

10. Öğrenciler

Eğer sevdiğiniz kadın bir öğretmense gerçekten şanslısınız. Öğrencilerinden bu konuda alacağınız yardımla evlilik teklifinde bulunmanız onun için en değerli an olacaktır. Tabii ki öncesinde çalıştığı okula danışmakta fayda var.