Samsung Galaxy A21s’in Özellikleri Sızdırıldı mı?

Akıllı telefon piyasasının rekabet ortamında zirvelere oynayan Samsung, orta segment cihazlarına bir yenisini daha ekledi. Samsung Galaxy A21s’in büyük batarya kapasitesi ile geleceği söylentileri şimdiden internette dolaşmaya başladı.

Teknolojinin neredeyse her alanında bulunan Samsung, akıllı telefon konusundaki başarılarını da devam ettiriyor. Amiral gemisi akıllı telefonlarının yanında, giriş ve orta segment telefonları ile de tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran firma, oldukça sevilen Galaxy A serisine yeni üyeler katmaya da devam ediyor.

Samsung’un akıllı telefon piyasasında ki rekabet

Ortamında tutunabilmek adına sürekli olarak geliştirilmiş modeller ile karşımıza çıkması artık bizleri şaşırtmıyor. Geçtiğimiz sene Galaxy A20 modelini satışa sunan Samsung, birçok satış elde etmişti.

Fiyatı ve performansı ile oldukça başarılı bir iş çıkaran firma, bu sene modeli geliştirerek Galaxy A21 isimli cihazı tanıtmıştı. Ancak firma bu segment grubunda elde ettiği başarılara doymayarak yeni bir modeli daha bünyesine katacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy A21s isminde olması beklenen telefon hakkında firma tarafından henüz herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak özellikle Twitter üzerinden bazı kaynaklarda telefonun özellikleri yayınlanmaya başladı bile.

Güney Koreli bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan bilgilerin oldukça sağlam bir kaynağa dayandığı iddia edildi. Gönderilerde, neredeyse cihaz hakkında her türlü bilgiye erişmek mümkün kılınmış. Bu bilgilere göre yeni model, Galaxy A20’ye göre daha büyük olan 6,55 inç ekrana sahip olacak. Ayrıca cihazın toplamda 4 kameraya sahip olacağı da belirtilmiş. Özellikle kamera hakkında oldukça geniş detaylar verilmiş.

Bu bilgilere göre cihazın arkasında 48 MP, 8 MP genişlik ve 2 MP derinlik sensörüne sahip üçlü bir kamera sistemine yer verilecek. Cihazın ön yüzünde ise 13 MP kaliteye sahip bir kamera bizleri karşılayacak. Verilen bilgilerde işlemci kısmına pek değinilmemiş olsa da 3 GB RAM ile gelebileceği söylenmiş. Ayrıca Samsung Galaxy A21s’in 64 GB depolama alanı ve 5.000 mAh gibi büyük bir bataryaya sahip olabileceği verilen bilgiler arasında.

Koreli bir kişi tarafından paylaşılan ve yeni orta segment Samsung Galaxy A21s modeli hakkında oldukça detaylı bilgilere yer verilen bu paylaşımlar, herhangi bir resmi kaynağa dayanmıyor.

Ancak kişinin söylediğine göre bilgiler oldukça sağlam bir kaynaktan elde edilmiş durumda. Bu yüzden cihazın özelliklerinin kesinlikle bu şekilde olacağını söylemek mümkün değil. Ancak internette benzeri şekilde özellikler ile piyasaya çıkacağına dair büyük söylentiler şimdiden görülmeye başlandı bile.