Search Engine Optimization yani SEO Türkçe karşılığı ise arama motoru optimizasyonu olarak bilinir. Adından da anlayabileceğimiz gibi sitelerinizin arama motorlarının belli başlı kurallarına göre tasarlanıp hazırlanması işlemine denir. Profesyonel bir şekilde yapılan SEO çalışmaları sayesinde siteleriniz arama motorlarında üst sıraya çıkar. Ve gözle görülür bir ziyaretçi artışı meydana gelir.

SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır ?

En aktif olarak kullanmış olduğumuz arama motoru ( Google ) tarafından koyulan belli başlı kurallar vardır. Google aramalarda en önemli kriter olarak kaliteli ve özgün içeriklere bakmaktadır. Seo çalışmasına başlamadan önce kafanızda belli başlı hedefler ve planların olması gerekmektedir. Rakiplerinizin ve anahtar kelimelerinizin analizini doğru yapmanız gerekmektedir.

Seo Çeşitleri Nelerdir ?

Site İçi Seo ( On-Page ) : Gün geçtikte önemi daha da artan bir seo çeşididir. Tamamen ziyaretçi odaklı yapılan bir işlemdir. Arama motorlarının en çok dikkat ettiği noktalardan biri site içi seo optimizasyonudur bunu unutmayın.

Site Dışı SEO (Off Page) : Bu çalışma genellikle markanızın imajını ve kalitesini belirler diyebiliriz. Bu çalışma arama motorlarında ki başarınızı ve sıralamanızı etkiler. En önemli etkenlerden biri ise backlinktir. Kaliteli ve arama motorları tarafından sevilen sitelerden backlink almanız sizi arama motorlarında yükseltebilir.

Semantik SEO : Anahtar kelimelerinizin Google tarafından bulunarak index almasına yardımcı olan bir seo çeşididir. Sitenize düzenli olarak özgün içerik girişi yapmanız sitenizin kalite puanını arttırmaya yardımcı olur. 

Seo çalışmaları yaparken kesinlikle profesyonel ve bu iş hakkında bilgisi olan kişiler tarafından yardım almanızda fayda var. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak istersen yapılan hatalar sonucunda düşüş yaşayabilirsiniz. Bu yüzden İşin ehli birinle iletişim kurmanız gerekiyor.. Web sitenize uygun fiyatlarla Seo çalışması yapabiliriz.. İletişim bölümünden lütfen bizlere ulaşın sizleri kelime odaklı google‘ de  üst sıralara taşıyalım.. 10 yıllık Seo uzmanı hizmetinizde!