Bayramda açık olan yerler, ani ihtiyaçlar dolayısı ile aranıyor. 23-24-25-26 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak sokağa çıkma yasağında bazı yerler açık olacak mı tarzında sorular soruluyor. Tarihlerine göre belirli saatlerde manav, kasap, bakkal, market, kuruyemişçiler ve çeşitli yerler açık olacak.

Koronavirüs sürecinde önlem kapsamında sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bu uygulamanın başarılı olmasından sonra haftada 3-4 gün boyunca sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bayramda yaşanabilecek kitlesel hareketleri önlemek amacı ile alınan tedbir sonucunda bayramda sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bu yasakta bazı yerler ise muaf tutulmuştu. İşte, sokağa çıkma yasağında açık olan yerler…

Bayramda Açık Olan Yerler

Bayramda açık olan yerler sokağa çıkma genelgesi ile birlikte kamuoyuna sunuldu. Genelgeye göre ayrıntılı bilgi şu şekilde;

Sokağa çıkma genelgesine göre 21-22 Mayıs tarihinde bakkal, manav ve marketler saat 23.00’a kadar açıktı. 23 Mayısta ise 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet veriliyordu. 24 Mayıs Pazar, 25 Mayıs Pazartesi, 26 Mayıs Salı günü bakkal, market, manav, kuyuyemiş, kasap ve online satış gerçekleştirilen işletmeler kapalı olacak. Bu tedbirler ile birlikte kitlesel hareketler sınırlandırılıp, koronavirüs kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Pastane, fırın ve tatlıcılar 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde sadece unlu mamul, tatlı ve ekmek satışı yapabilecek. Ayrıca, bayram süresi boyunca ekmekçiler sokak sokak gezerek ekmek satışlarını gerçekleştirecektir. Vatandaşlar mağdur edilmeyecektir.

24-25-26 Tarihlerinde Kargo Şirketleri Çalışmıyor.. Yani kapalı Beklenen Kargolar 27 mayıs çarşamba günü başlayacaktır.