Google her geçen gün algoritmalarını geliştirirken diğer arama motorları da her zaman Google’ye yakın algoritmalar üretmeye çalışıyor. Bu gelişmeler tüm arama motorlarının aynı algoritmayla hareket etmesini sağlarken web sitelerinin arama motorlarındaki yerleri birbirine yakın olarak göze çarpmakta. Arama motorları her algoritmasında daha doğal arama sonuçlarına ulaşmayı hedefledikleri de aşikâr.

Google en son geliştirdiği algoritmalar ile, sosyal imleme ve tanıtım yazılarına hayli önem vermiş durumda. Tanıtım yazıları ve sosyal imlemeler elbette ki tek başına işe yaramıyor ancak önemlerinin bilinmesi gerekmektedir.  Tanıtım yazısı bir web site için önemli olsa da doğru bir şekilde yazılmadığı taktirde işe yaramadığı da görülen belirtileri arasında yer almakta.  

Tanıtım yazılarının kurala uygun bir biçimde yayınlanması için en önemli faktör, eşdeğer sayfalardır. Eşdeğer sayfa kavramını biraz açmamız gerekirse, sitelerin tanıtım yazısı yayınlanan site ile aynı değerde ve aynı işleri yapar olması gerekir. Örneğin bir kuaför sitesi tanıtım yazısı yayınlatmak istiyorsa, bu yine kuaför sitesinde yayınlanmasına gereken bir yazı olacaktır.  Eş değer sayfa kavramını sanırız artık daha iyi anlayabildik. Bununla birlikte tanıtım yazısı yayınlatılacak sitelerinde özenle seçilmesi gerekmektedir, günümüzde en uygun alt yapıyı wordpress sistemleri vermektedir.

Tanıtım yazısı kalıcı olmalıdır

Tanıtım yazılarının doğal olması tanıtım yazılarının en önemli etkenlerinden bir tanesidir. Tanıtım yazıları kısaca, bir sitenin başka bir site hakkında tavsiyede bulunması veya onun hakkında bir şeyler yazması temeline dayanmaktadır. Bazı siteler hiç ücret ödemeden bunu yaptırabilirler. Örneğin mynet.com sitesi büyük bir site olduğundan herkes o siteden bahsedebilir ancak, sizin siteniz mynet kadar büyük bir site değilse belirli bir ücret karşılığında sitelerde tanıtım yazılarınızı yayınlatabilirsiniz. Tanıtım yazılarının doğal bir şekilde olması gerektiğini başta söylemiştik bunun için en önemli etken tanıtım yazılarının birkaç ay boyunca silinmeden hedef sitede durabilmesidir.