Telefon hızlandırma, genel olarak insanlar tarafından aranıyor ancak en çok da oyun severler tarafından aranıyor. Çünkü, telefonun modeline veya yazılımsal özelliklerine göre çeşitli donmalar ve kasmalar yaşanabilir. Bunlar genel olarak oyunlarda olur. Bu noktada da gamerlar tarafından telefonu hızlandıran uygulamalar aranıyor. Bu yazımızda telefonunuzu daha da hızlandıracak tüm uygulamaları derledik. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim. İşte, Telefon Hızlandıran Uygulamalar Listesi

Telefon Hızlandırıcı Uygulamalar

elefon hızlandırmak için birçok yasal veya yasal olmayan uygulama var. Bizim sizlere tavsiye etmediğimiz uygulamalar ise APK yazılımlı olan uygulamalardır. Çünkü, bu uygulamalar yasal olmadığı için başınıza dertler açabilir. Bizler, sizlere mağazalarda yer alan uygulamaları derledik.

Narton Clean

Antivirüs uygulaması ile bilinen Narton, son çıkardığı telefon hızlandırma uygulaması ile birlikte büyük beğeni topladı. Narton Clean uygulaması ile birlikte telefon içerisin içerisinde gereksiz dosyaları tek tuş ile silebilirsiniz. Aynı zamanda da ara ara çalıştırarak telefonunuzu rahatlatabilirsiniz.

Speed Booster

Clean Master’in yapımcıları tarafından üretilen ve piyasaya sürülen Speed Booster uygulaması ile birlikte telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Özellikle de düşük yazılımsal özelliğe sahip telefonu olanlar bunu kullanabilir

Files By Google

Bu uygulama ile birlikte telefon hızlandırma adına tüm araçlara sahip olabilirsiniz. Files By Google uygulaması ile birlikte telefonunuzda yer tüm dosyaları görüntüleyebilir aynı zamanda da ulaşabilirsiniz. Ulaştığınızda ise işinize yaramayan gereksiz şeyleri silebilirsiniz.

Gereksiz Dosyaları Mutlaka Silin

Telefonda çok fazla uygulama olması ve aşırı ısınma olması bu durum ile yakından alakalıdır. Gereksiz uygulamaları silin ve telefonu resetleyin. Daha sonra telefonda depolama alanı boşalacaktır ve telefon daha da hızlanacaktır.

Oyunlarda yaşanan kasmaların bir diğer sebebi de arkada açık olan uygulamalardır. Telefon hızlandırmak için anlık açık uygulama sayısını da düşük tutmanızda fayda var.