1903 senesinde Jack London’ın piyasaya sürdüğü romandan uyarlanan Vahşetin Çağrısı filmi, ismine bakarak değerlendirilmesin lütfen. Çünkü, The Call Of The Wild filminin Türkçe çevirisi sizleri yanıltıyor olabilir. Aslında bu film isminde olduğu gibi vahşet içermiyor.

Vahşetin Çağrısı filmindeki olay bir köpek çerçevesinde gerçekleşiyor. Filmdeki köpek, benliğini bulmaya çalışıyor ve olaylar gelişiyor. Hayvanlar ve insanlar arasındaki ilişkiyi bambaşka açılardan izleyicilerine sunan bu filmde başrolü üstlenen Ford, aynı zamanda seslendirmesini de yapıyor.

Vahşetin Çağrısı Filmi Künyesi

  • Oyuncular: Harrison Ford, Dan Stevens, Omar Sy.
  • Yönetmen: Chris Sanders
  • Çıkış Tarihi: 21 Şubat 2020
  • Film Süresi: 1 Saat 40 Dakika
  • Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Vahşetin Çağrısı İle İçsel Yolculuğa

Vahşetin çağrısı film tanıtımı yazısında da bahsettiğimiz gibi film içsel bir yolculuğa çıkartıyor. Benliğini arayan ve uysal olan köpeğin, bağ kurması olayı bir hayli ilginç. Buck, her ne kadar uysal ve ev köpeği olsa da şehir hayatında sık sık kaçırılması onu, benliğini aramaya ve her şeyi öğrenmeye zorluyor. Bu süreçte ise Lassi Yuvaya Dönüş filminden ayrılan bir noktası var. Bu köpek her ne olursa olsun iyi köpek olmaktan vazgeçmiyor.

Filmin grafiklerine baktığımızda ise gayet başarılı. Sinematografiye baktığımızda ise hikayenin gerçekçi bir şekilde yansıtıldığına şahit oluyoruz. Ziraa son zamanlarda çıkan en gerçekçi filmlerden.