THY uçuşlar ne zaman başlıyor? Sorusu nihayet cevabını buldu. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyesi olan İlker Aycı’nın yaptığı açıklamalarla birlikte THY’nin uçuşa başlayacağı tarih resmi olarak belli olmuş oldu.

Koronavirüs sürecinde alınan önlemlerden birisi olan uçuş yasaklaması, normalleşme süreci ile normale dönüyor. Bilindiği üzere tüm dünyada koronavirüs sebebi ile seferler durmuştu. Fakat, dünyada yaşanan krizlerden dolayı uçak seferleri başlayacak. Bu noktada akıllara THY uçuşları ne zaman başlıyor? Sorusu takıldı. Bu sorunun cevabı yazımızda.

Türkiye Normalleşiyor Seferler Başlıyor

Normalleşme süreci kapsamında alınan kararlar doğrultusunda THY uçuşlarınında kademeli olarak başlayacağı duruyulmuştu. THY Seferleri ilk olarak iç hatlarda olacak ve 4 Haziran tarihinde başlayacak. Dış hatlar seferi ise 10 haziranda başlayacak.

THY Seferleri başladı haberi verildikten sonra yurtdışında mahsur kalan insanlar, iş için yurtdışına çıkmak isteyen insanlar ve son olarak da seyahat tutkunu olan insanlar büyük sevinç yaşadı. Tabi, bu sevincin dışında da dikkat edilmesi gerekilen noktalar var.

Uçuşta Yenilikler Var

THY’nin uçuşlara başlaması ile birlikte birçok yenilikte geldi. Bundan sonraki uçuşlarda bagajlar artık kabin içerisinde olmayacak. Kabin bagajları, uçağın alt tarafındaki bagaj kabininin içerisine konacak. Aynı zamanda el çantaları hakkında da bilgiler veren İlker Aycı, standart el çantalarının kabinin içinde olabileceğini belirtti.

Son yapılan açıklamada ise THY’nin 2020/2021 yıllarında yapacağı seferlerin gücü korumak amacı ile yapıldığı aktarıldı. Özet olarak kar amacı güdülmüyor.