Karakter tabanında nişancı oyunu olan ve ücretsiz olarak oyuncuların ilgisine sunulacak olan Valorant, çıkış tarihi ile büyük merak konusu oldu. Dünya genelinde birçok oyuncunun beğenisini kazanan bu oyun, Türkiye’de 2 Haziran Salı günü gamerlar ile buluşacak. Açıkçası bizler de merakla bekliyoruz.

Riot Games yapımcılığında hazırlanan Valorant oyunu, birçok bölgede oyuncular ile buluşmaya başlamıştı. Fakat, Türkiye’de ne yazıkki hala çıkmamamıştı. Firma yetkililerinin son yaptığı açıklama ile birlikte bu sorumuzun cevabı da verilmiş oldu.

Valorant 2 Haziran Salı Günü Çıkıyor!

Valorant’ın çıkacağı tarih niyahet belli oldu. 2 Haziran Salı günü Türkiye saati ile 08.00’da oyuncularla buluşacak olan oyun, rekabetçi bir yapıda bulunuyor. Bilindiği üzere Beta sürümü 28 Mayıs tarihinde başarı ile tamamlanmıştı. Başarılı Beta’nın ardından oyun oyuncularla buluşuyor.

Online Savaş Oyunlarının Tahtı Sarsılabilir

Rekabetçi ve 5 e 5 yapısı ile birlikte spesifik bir oyun olan Valorant, nişancılığı konu edinmiş bir oyun. Diğer oyunlardan farklı olarak mod oranı biraz daha düşük olmasına rağmen güçlü bir yapıya sahip gibi gözüküyor.

Son olarak Valorant oyunu ekibinin yaptığı açıklamaya göre; oyunun piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren birçok güncelleme ve yenilenler gelecek. Bunlar ise; yeni oyun modları, yeni ajan ve yeni haritalar. Tabi, bu yazılımsal olarak da talebe göre sunucu kiralayacaklarını belirten şirket yetkilileri, oyundan bir hayli umutlu.