Windows 10 hızlandırma, genelde yüksek performans gerektiren işler ile uğraşan kişilerin arayışı haline geldi. Tabi, burada düşük sistem gereksinimleri olan ve işlemlerini normal bir hızla yapamayanları da unutmamak gerekiyor.

Windows 10 hızlandırmak için sizlere 5 adet evde deneyebileceğiniz yöntem hazırladık. Aşağıdaki yöntemleri deneyerek bilgisayar hızlandırma işleminizi yapabilirsiniz. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Windows 10 Hızlandırmak İçin Basit Rehber

Bilgisayar hızlandırmak için basit detayları gereklidir. Bu basit detaylar atlandığı zaman istediğiniz verimi alamamanız normaldir. Bu başlık altında size basit yöntemlerden bahsedeceğiz. İşte, Windows 10 hızlandırma yolları;

Görsel Efektleri Kapatın

Görsel iyileştirmelerini kapatmak gayet basit. Kapatmak için şu yolu izleyin; Denetim Masası > Sistem > Gelişmiş Sistem Ayarları > Gelişmiş. Bu adımlar ile ilerledikten sonra performans bölümünde yer alan ‘’Ayarlar’’ kısmına tıklayın. Karşınıza gelen ekranda ‘’En iyi performans için ayarla’’ seçeneğini işaretlerin. Bu yöntem ile Windows hızlandırmak mümkün.

İşlemcinin Hızını Arttırın

Windows 10’u hızlandırmak için güç modlarına hakim olmak gerekiyor. Windows, ihtiyaçlara yönelik olarak sizlere çeşitli güç modları sunmuştur. Sizler, bu modları seçerek dilediğini performansı alabilirsiniz. Bu modlar; güç tasarrufu, dengeli ve yüksek performanstır. Bilgisayarınız, güç tasarrufunda az enerji harcar ve yavaş çalışır. Eğer, yüksek performansa alırsanız bilgisayar daha da hızlanacaktır.

Başlangıç Uygulamalarını Devre Dışı Bırakın

Windows 10 neden yavaş? Probleminin kaynağı bu olabilir. Çünkü, genel olarak indirilen programlar kendini otomatik olarak açılmaya modlar. Bilgisayarınız açılınca otomatik olarak açılır. Bunu engelleyin ve bilgisayarınızı hızlandırın. İşte yolu: CTRL > ALT > DELETE daha sonra başlangıç bölümünden uygulamaları devre dışı bırakın.

Oyun Modunu Aktif Edin

Windows + G tuşlarına basın ve Oyun modunu açın. Eğer, oyun modu açılmadıysa Ayarlar > Oyun > Oyun Modu adımlarını izleyin ve açıldığından emin olun.