Windows 10 Türkçe nasıl yapılır? Sorusu güncellemelerden ve formatlardan sonra sorulabiliyor. Yapılan sistem değişikliklerinden dolayı ve en baştan beri yazılımsal olarak gelen eksiklikten dolayı Windows’da yabancı dil olabiliyor. Ancak, dert etmenize gerek yok. Windows 10 Türkçe olmuyor, problemini sizler için çözüme kavuşturduk.

  1. dil bilmeyen veya Windows’u Türkçe kullanmak isteyen kişiler için Türkçe dil desteği bir ihtiyaç haline gelmiş durumda. Peki, bu gibi durumlarda Windows 10 Türkçe nasıl yapılır? Sizler için hazırladığımız bu yayında Windows 10 Türkçe yapma hakkında her şeyi bulacaksınız. İşte, ayrıntılar;

Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır?

Windows 10 Türkçe yapmak için ilk olarak yapmanız gereken şey Windows 10 sahibi olmanız. Çünkü, bu yöntemler diğer serilerde çalışmıyor. Yönergeye tam olarak uyduysanız ve hata aldıysanız,  yorum kısmına belirtmeyi ihmal etmeyin.

  1. İlk olarak Windows tuşuna basın ve daha sonra ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  2. Ayarlar bölümüne girdikten sonra ‘’Hesaplar’’ bölümüne girin.
  3. ‘’Ayarlarınızı eşitleyin’’ sekmesine girin ve bu bölümden ‘’Dil tercihleri’’ yerinde bulunan tiki kaldırın.
  4. Bu işlemleri yaptıktan sonra ‘’Ayarlar’’ bölümüne tekrardan giriş yapın ve bu bölümde ‘’Zaman ve Dil’’ seçeneğine tıklayın.
  5. ‘’Dil’’ bölümü karşınıza çıkacaktır. Buraya giriş yapın ve ‘’Dili Ele’’ seçeneğine tıklayın.
  6. Buraya eklemek istediğiniz bir dili seçin ve ileri butonuna tıklayın.
  7. Dil yükleme işlemi başarı işe tamamlandıktan sonra ‘’Windows görüntüleme dilini’’ değiştirin. Daha sonra ise işlemlerin olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  8. Bilgisayarınızı açtıktan sonra artık Windows 10 Türkçe olacaktır. İşte, her şey bu kadar basit.

Not: Eğer, dil değiştirme işlemi yapıyorsanız, konum çok önemlidir. Yurt dışında direkt olarak dili Türkçeye çeviremezsiniz. İlk olarak bilgisayarın konumunu Türkçe ayarlamanız gerekiyor. Daha sonra Windows, Türkçe olacaktır.