Youtube’dan para kazanmak, internet sektöründe olan ve içerik üretmeyi seven kişilerin bir hayali gibi. Çünkü, burada sevdiğiniz ve yaptığınız işler paralelinde paralar kazanıyorsunuz. Eğer, kaliteli ve özgün bir içerik üreticisi iseniz yüksek paraları görmeniz mümkün. Fakat, bunun için çeşitli kurallara uymanız gerekiyor. İşte, Youtube’dan para kazanmak için yapılması gerekilenler;

Youtube’da para kazanmak için daha önceden girişim yapanlar bilir; ilk zamanlarda Youtube üzerinden kazanç elde etmek çok kolaydı. Çünkü, platformun sunduğu azami özellikler çok düşüktü. Bu nedenle de kullanıcılar kısa bir sürede o özelliklere ulaşıp paralar kazanabiliyordu. Ancak son gelen güncelleme ile birlikte Youtube para kazanma özelliği; 1000 abone ve 4000 saate çıkarıldı. Bununla birlikte de para kazanmak bir hayli zorlaştı.

Youtube Para Kazanma Özelliği Açma

Youtube’da para kazanma geçmiş senelere göre çok zorlaştı. Getirilen kısıtlamalar bunun en büyük sebebi oldu. Tabi, her kısıtlama aşılır. Eğer, kendinize güveniyorsanız ve bu kısıtlamaları aşacağınızı düşünüyorsanız, vakit kaybetmeden işe başlayın.

Youtube para kazanma işleminin gerçekleşmesi için ilk olarak özgün bir yol haritası çizmeniz gerekiyor. Çünkü, Youtube’nin en dikkat ettiği konulardan birisi de çalıntı içeriktir. Eğer, çalıntı içerik üzerinden işlemler yapacaksanız, uzak durmanızda fayda var.

Youtube telif konusunda çok hassasdır. En ufak bir ihlalinizde size telif gönderir. Eğer, bu telif sayısı 3 ü geçerse kanalınız kapatılır.

Youtube’da Para Kazanmak İçin Video Çekme Tavsiyesi

Taktiklere geçmeden önce sürekli olmanız gerektiğini belirtelim. Çünkü, istikrarlı bir şekilde video atmaya devam ederseniz elbet bir gün yıldızınızın parlayacağını unutmayın. Youtube para kazanma sizi her zaman motive edecektir. Bu yüzden devam!

  • İlk olarak videonuzda profesyonel bir intro bulunması güzel bir hava katar. İntro ise uzun olmamalı.
  • Kanalda bir logo olmalı. Bu logo basit logo olmamalı. Bu logo her platformda paylaşılmalı.
  • Video konseptinizi sık sık değiştirin. Çünkü, bu hareket ile birlikte kanalı sürekli canlı tutacaksınız.
  • Doğallık size her zaman kazandırır. Bu yüzden doğal videolar çekin.
  • Videoları editlerken ve çekerken telif haklarını aklınızdan çıkarmayın. Ona göre hareket edin.