Muhafazakar moda, son zamanlarda yükselen trendlerden birisi oldu. Tesettür moda blogları vesilesi ile geniş kitlelere yayılan ve ilgi uyandıran bu giyim türünde muhafazakarlık belirtisi ön planda.
Muhafazakar giyim şeklinde de adlandırılan tesettür giyim, oldukça geniş bir yelpazede seçenekler sunuyor. Eskiden sadece mahalle aralarında bulunan mağazalarda yer alan tesettür modası, dijitalleşme ile birlikte tüm dijital marketlerde. Tesettür giyim satan siteler araması yaparak ulaşabilirsiniz.

Başörtüsü Ve Şal Modelleri

Tesettür giyim içerisinde dış görünümü tamamlayan iki faktör şal ve başörtüsüdür. Başörtülerin ve şalların kesimleri ve modelleri ayrıca renkleri moda açısından çok önemlidir. Elbisenin tamamlanması açısından renklerin önemi çok büyüktür. Eğer, elbiseniz ile uyumlu renkte şal veya başörtü tercih etmezseniz hoş durmayabilir.

Şal ve başörtüsü kullanırken bağlama tarzı da çok önemlidir. Elbiselere ve kafa yapısına göre başötürüsü bağlama tarzları değişmektedir. Bağlama tarzında şalın veya başörtünün ölçülerine dikkat edilmelidir. Mevsimlere göre kumaş tercihi yapmanız da hava açısından problem yaşamamanıza yardımcı olacaktır.

Rahat Giyim İle Gündelik İşleri Halledin

Gündelik hayatta bir işte çalışıyor olabilirsiniz. Bunun içinde daha rahat tesettür modelleri tercih etmenizde fayda var. Zaten, son zamanlarda rahat ve salaş modeller ön plana çıkmaktadır. Kap ve turnik modelleri tercih ederek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
Pançolar, trençkotlar gibi birçok alternatifinizde bulunuyor. Bunlardan birini seçerek gündelik hayatta rahat hareket edebilirsiniz.