Türkiye’nin adeta cennetten bir köşe olduğuna dair kimsenin itirazı yoktur sanırım. Elbetteki Türkiye’nin her yeri gezilebilir. Fakat, yaz aylarınında gelmesi ile birlikte Türkiye’de gezilebilecek en güzel şehir Antalya olacaktır. Tabi, bu noktada sizleri turist kaynayan sahillere yönlendirmeyeceğiz. Bizim sizlere sunacağımız gezi alanları adeta saklı cennet. İşte, Antalya’da gezilecek yerler

Antalya’ya ne zaman gidilmeli? Sorusunun cevabı ile konumuza başlayalım. Antalya’da en popüler zamanlar yaz aylarıdır. Fakat, keyfinize göre bahar ayını da tercih edebilirsiniz.

Antalya’da gezilecek yerler

Liste şeklinde hazırladığımız Antalya rehberi niteliğindeki yazımızdaki konumları Google Haritalar yardımı ile kolaylıkla bulabilirsiniz. Tatilde gezilebilecek yerleri sizler için derledik. Dilerseniz, yazımıza geçelim;

Doğa Harikası Düden Şelalesi

Antalya’da tatilde gezilebilecek yerler denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi de Kurşunlu ve Düden Şelaleri. Antalya’da meşhur iki tane şelale var. Bu şelalelerden birisi Düden öteki Kurşunlu. Düden şelalesinin konumu bir hayli garip. Yerleşim yerinin ortasında son hızla akan bir şelale düşünün. Bu yüzden Google Haritalar ile Düden Şelalesi tarifi alacaksanız, yanlış yere geldim zannetmeyin. Şelale şehrin ortasında. Şelalenin ileri kısmında falezlerden aşağı doğru dökülüyor. Denize falez yolu ile dökülen Düdeni’de Kaleiçi’nden görebilirsiniz.

Manzara Güzeli Köprülü Kanyonu

Isparta şehrinden doğan ve Antalya üzerinden denize dökülen Köprüçay’ın yer aldığı ve yaz sezonunda da rafting yapmak için kullanılan kamping, hiking ve doğa yürüşü gibi etkinlikler içinde birebir olan milli parkta Roma döneminden kalan 2 tane köprü var. Bu köprüler, muazzam bir yapıda. Eğer, manzara seviyorsanız Köprülü Kanyonu tam size göre.

Tarihten Bir Kesit Aspendos

Serik ilçesi içerisinde olan ve Milattan Önce 10.yüzyılda Akalar’ın kurduğu Aspendos Antik Kenti, muhteşem bir Roma tiyatrosuna sahip. Bu şehir, en parlak dönemini Roma zamanında yaşadı. Üstüne üstlük tiyatronun kişi kapasitesi tam 12.000! Eğer, tarihe biraz ilginiz varsa ve akustik enerjiden hoşlanıyorsanız burası tam da size göre.

Kaleiçi

Antalya’nın en mütevazi yerlerinden birisi olan Kaleiçi, geldiğimiz yıllarda sosyal yaşam alanı olmuş durumda. Falezin üstüne kurulmuş bu mütevazi yerde insanlar, bütün gün boyunca yaşadığı derdi stresi atabiliyor. Turistler ise tarihi dokusundan dolayı buraya partilemeye geliyor. Buraya gezi düzenleyecekseniz, sizlere önerimiz gündüz gelmemeniz. Çünkü, gündüz güneş tam tepenizde olacaktır. Partileme hayallerinizde zehir olabilir.

Antalya’da gezilebilecek en güzel yerler listemizi sizlerle paylaştık. Eğer, sizlerinde çok sevdiği ve listemize eklememizi istediğiniz yerler varsa yorum kısmından belirtebilirsiniz. İyi gezmeler.